mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lexus na topie

Lexus na topie

Dosłownie i w przenośni. Luksusowa marka japońskiego koncernu Toyota, po raz kolejny uzyskała świetne wyniki w badaniach J.D. Power.

Lexus na topie

To już rekord. Po raz jedenasty z rzędu model Lexusa trafia na szczyt badania długoterminowej niezawodności. Studium ma zadanie zbadać zadowolenie użytkowników samochodów po trzech latach korzystania z auta - czyli w tym roku brane są auta z 2002 roku produkcji. Właściciele oceniają swoje pojazdy na podstawie problemów jakich doświadczyli z nimi w przeciągu trzeciego roku użytkowania.

Rezultaty są następnie sumowane i zliczanie na 100 aut, tak by pokazać współczynnik niezawodności w setce samochodów. I tak, wyniki ostatnio przeprowadzonego testu dały rezultat w postaci 90 usterek na 100 samochodów dla modelu Lexus LS 430. Teoretycznie mogłoby się wydawać, że to dużo, jednak porównanie z historycznymi danymi daje rewelacyjne rezultaty dla marki.

Duży Lexus jest pierwszym autem w 16-letniej historii, w którym zanotowano mniej niż jedną usterkę na sto sztuk. Tym samym poprawił zeszłoroczny wynik (dla modeli z 2001 roku) o 14%, co daje średnio o 23 usterki mniej na sto samochodów.

Cieszyć powinni się również użytkownicy innych marek. Jak podano we wczoraj opublikowanym raporcie J.D. Power, cała branża motoryzacyjna zanotowała przyrost długoterminowej jakości swoich wyrobów o 12%. Znaczy to, że niemal wszystkie marki i modele poddane testowi poprawiły się w stosunku do zeszłorocznych wyników (dla aut z 2001 roku). Spośród poszczególnych kategorii największe przyrosty dokonały się w jeździe, "trzymaniu się" drogi, hamowaniu oraz jakości silnika i wnętrza.

Innymi markami poza Lexusem, które dokonały znacznej poprawy jakości są Porsche i Hyundai. Niemcom, drugim na liście wyników, przypadł w udziale największy procentowy skok bo aż o 38% (o 91 usterek mniej). Z kolei Koreańska marka, pomimo dalszej lokalizacji w średnich przedziałach listy rezultatów, zanotowała poprawę o 115 awarii, co jest wynikiem lepszym o 31% w porównaniu do 2004 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.