mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lexus na topie

Lexus na topie

Dosłownie i w przenośni. Luksusowa marka japońskiego koncernu Toyota, po raz kolejny uzyskała świetne wyniki w badaniach J.D. Power.

Lexus na topie

To już rekord. Po raz jedenasty z rzędu model Lexusa trafia na szczyt badania długoterminowej niezawodności. Studium ma zadanie zbadać zadowolenie użytkowników samochodów po trzech latach korzystania z auta - czyli w tym roku brane są auta z 2002 roku produkcji. Właściciele oceniają swoje pojazdy na podstawie problemów jakich doświadczyli z nimi w przeciągu trzeciego roku użytkowania.

Rezultaty są następnie sumowane i zliczanie na 100 aut, tak by pokazać współczynnik niezawodności w setce samochodów. I tak, wyniki ostatnio przeprowadzonego testu dały rezultat w postaci 90 usterek na 100 samochodów dla modelu Lexus LS 430. Teoretycznie mogłoby się wydawać, że to dużo, jednak porównanie z historycznymi danymi daje rewelacyjne rezultaty dla marki.

Duży Lexus jest pierwszym autem w 16-letniej historii, w którym zanotowano mniej niż jedną usterkę na sto sztuk. Tym samym poprawił zeszłoroczny wynik (dla modeli z 2001 roku) o 14%, co daje średnio o 23 usterki mniej na sto samochodów.

Cieszyć powinni się również użytkownicy innych marek. Jak podano we wczoraj opublikowanym raporcie J.D. Power, cała branża motoryzacyjna zanotowała przyrost długoterminowej jakości swoich wyrobów o 12%. Znaczy to, że niemal wszystkie marki i modele poddane testowi poprawiły się w stosunku do zeszłorocznych wyników (dla aut z 2001 roku). Spośród poszczególnych kategorii największe przyrosty dokonały się w jeździe, "trzymaniu się" drogi, hamowaniu oraz jakości silnika i wnętrza.

Innymi markami poza Lexusem, które dokonały znacznej poprawy jakości są Porsche i Hyundai. Niemcom, drugim na liście wyników, przypadł w udziale największy procentowy skok bo aż o 38% (o 91 usterek mniej). Z kolei Koreańska marka, pomimo dalszej lokalizacji w średnich przedziałach listy rezultatów, zanotowała poprawę o 115 awarii, co jest wynikiem lepszym o 31% w porównaniu do 2004 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.