mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lexus najlepszym samochodem?

Lexus najlepszym samochodem?

Tak wynika z zestawienia o nazwie Consumer Reports oceniającego niezawodność samochodów sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych. Zobaczcie jakie marki odnotowały najlepsze wyniki.

Lexus najlepszym samochodem?
Na początek warto zaznajomić się z metodologią tego reportu. Badanie konsumenckie Consumer Reports rozpoczyna się każdego roku w Stanach Zjednoczonych w kwietniu. Klienci nadsyłają papierowe formularze, a także wypełniają je online. Badanie jest dość popularne, bowiem w tym roku brało w nim udział 7,2 miliona konsumentów. 

W raporcie ocenia się nie tylko konkretną markę i model samochodu, ale także wersję silnikową. Samochód, który trafia do rankingu musi zostać oceniony przez co najmniej stu ankietowanych. Marka znajdująca się w zestawieniu musi dysponować co najmniej dwoma modelami. Najczęstszymi problemami jakie opisują klienci są przygody z elektroniką w samochodach. Bardzo dużo problemów sprawiają elektroniczne systemy rozrywki, które często się zawieszają, ekran dotykowy przestaje reagować lub nie współpracują z urządzeniami typu telefon komórkowy lub odtwarzacz MP3. Oczywiście zdarzają się też problemy z zespołami mechanicznymi.

Pierwszą dziesiątkę zamyka marka Subaru. Dużą popularnością w rankingu cieszył się całkowicie świeży model Forester. Zaraz przed nim w zestawieniu pojawia się jedyna marka z koncernu GM. GMC Yukon Denali to ogromny SUV. Na ósmym miejscu pojawiła się Honda, która za wielką wodą jest bardzo popularną marką. Model CR-Z, który w naszym kraju bardzo słabo się sprzedaje, tam jest jednym z wiodących modeli. W tym roku duży awans zaliczyło Volvo. Marka kontrolowana przez chińskich właścicieli podskoczyła aż o trzynaście miejsc plasując się ostatecznie na siódmym. Najlepszym samochodem z tej gamy jest model XC70. Na szóstym miejscu pojawia się marka Infiniti oraz model G37. Już niedługo w jego miejsce w rankingu wskoczy Q50, który jest naturalnym następcą. 

W pierwszej piątce rankingu pojawia się Mazda. Japońska, niezawodna technologia jest bardzo doceniana w Stanach. W tym przypadku prym wiedzie model Mazda5. Na czwartym miejscu, tuż przed podium pojawia sie marka Audi. W tym przypadku najpopularniejszy model to A6. 

Brązowy medal w rankingu należy do marki Acura. Jest to amerykański oddział marki Honda zajmujący się produkowaniem nieco bardziej ukierunkowanej gamy modelowej na tamten rynek. W przypadku Acury najpopularniejszy model nazywa się TL. Toyota Prius okazuje się być nie tylko bardzo popularnym samochodem, ale także bardzo wysoko ocenianym. W tegorocznym rankingu zajmuje drugą pozycję. 

Mimo, że Toyota nie załapała się do pierwszej dziesiątki, nie przeszkodziło to Lexusowi zająć w tym roku pierwsze miejsce. W zestawieniu Consumer Reports pojawił się model ES 300h, który nie jest oferowany na rynku europejskim. W dodatku jest to wersja z napędem hybrydowym.

Bardzo słabe wyniki zanotowały marki Mini oraz Ford. W przypadku tej ostatniej marki zawiniły problemy z systemem MyFord Touch oraz podobno najnowsza technologia tej marki, czyli silniki EcoBoost. Widocznie Amerykanie nie przyzwyczaili się jeszcze do małych silników w samochodach.

Tak prezentuje się cały ranking marek:

1 Lexus
2 Toyota
3 Acura
4 Audi
5 Mazda 
6 Infiniti
7 Volvo
8 Honda
9 GMC
10 Subaru
11 Scion
12 Buick
13 Mercedes
14 Porsche
15 BMW
16 Kia
17 Chevrolet
18 Chrysler
19 RAM
20 Volkswagen
21 Hyundai
22 Nissan
23 Jeep
24 Dodge
25 Cadillac
26 Lincoln
27 Ford
28 Mini

Tematy w artykule: ranking ranking producentow aut

Podobne wiadomości:

Najwolniejsze miasta w Polsce w 2017 roku

Najwolniejsze miasta w Polsce w 2017 roku

Aktualności 2017-10-04

Najwolniejsze miasta w Polsce - ranking

Najwolniejsze miasta w Polsce - ranking

Aktualności 2017-06-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.