mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Liczba dealerów Mazdy ciągle rośnie

Liczba dealerów Mazdy ciągle rośnie

Mazda stale przyciąga nowych dealerów w całej Europie, zaś liczba przedsiębiorców przystępujących do współpracy podwaja się z każdym rokiem.

Liczba dealerów Mazdy ciągle rośnie
W 2007 roku Mazda rozpoczęła współpracę z 28 nowymi dealerami, zaś w 2008 już z 56. Firma jest na najlepszej drodze do tego, aby w 2009 roku zwiększyć liczbę nowych dealerów o ponad 100, ponieważ w pierwszym kwartale rozpoczęła współpracę już z 25. Oznaczać to będzie 5-procentowy rozwój europejskiej sieci Mazdy, w skład której wchodzi obecnie 2 000 punktów dealerskich. Dzięki sukcesowi młodej gamy samochodów, obejmującej m.in. Mazdę2, Mazdę6 i nową, kompaktową Mazdę3, firma i jej dealerzy zwiększyli udział w rynku europejskim z 0,9 % w 2001 roku do 1,6 % w 2008.

„Jesteśmy coraz częściej wybieranym partnerem przez dealerów w całej Europie, w tym również tych najlepszych w branży”, mówi Philip Waring, główny dyrektor operacyjny Mazdy Motor Europe. „Duża sieć dealerska zapewnia nam konkurencyjną przewagę w sprzedaży większej liczby samochodów. Sami ich nie sprzedajemy, robią to współpracujący z nami dealerzy”.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda dealerzy sprzedaż samochodów

Podobne wiadomości:

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Mazda 3 już na polskim rynku

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.