mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Liderzy polskiego biznesu

Liderzy polskiego biznesu

Trzech liderów polskiego biznesu zostało wyłonionych podczas finałowej gali konkursu "Best of European Business". Zostały nimi: PKN Orlen w kategorii "fuzje i przejęcia", Inter Groclin w kategorii "europejskość", oraz Solaris Bus & Coach S.A. w kategorii "wzrost".

Liderzy polskiego biznesu

Konkurs Best of European Business, organizowany przez firmę Roland Berger Strategy Consultants i telewizję CNN, jest przeprowadzany w 10 krajach Unii Europejskiej: w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Portugalii, Włoszech, Holandii, Danii, Szwajcarii oraz Polsce. Konkurs ten ma na celu wyłonienie najlepszych i najbardziej efektywnych przedsiębiorstw europejskich. Poprzez ten konkurs organizatorzy chcą zwiększyć konkurencyjność firm europejskich na rynkach światowych, a tym samym przyczynić się do realizacji europejskiego marzenia o uczynieniu Europy w 2010 roku regionem o najszybszym wzroście gospodarczym.

Laureaci krajowej edycji konkursu będą reprezentować Polskę podczas europejskiego finału w Brukseli, który odbędzie się w marcu 2007 roku. Podczas uroczystości nazwanej "European Summit" podsumowane zostanie całe przedsięwzięcie oraz nagrodzone zostaną najlepsze europejskie przedsiębiorstwa, wśród których znajdą się trzy polskie firmy.

"Bardzo cieszymy się z tej nagrody, która jest wyrazem  uznania dla ogromnej pracy jaką wykonaliśmy od momentu powstania naszej firmy w 1996 do chwili obecnej. Nasz wzrost dokonał się na wielu polach działalności począwszy od liczby zatrudnionych osób (1996 roku 36 pracowników, w 2006- 1050), poprzez dobre wyniki sprzedaży i stale poszerzaną i udoskonalaną paletę produktów (w tym roku Solaris zaprezentował kolejne premiery, m.in. autobus z napędem hybrydowym). Każda nagroda jest dla nas ogromną motywacją do dalszej pracy. Będziemy się bardzo starać aby do przyszłorocznego finału potwierdzić słuszność decyzji konkursowego jury i zaprezentować się jak najlepiej na europejskim forum" - powiedziała Solange Olszewska wiceprezes firmy Solaris Bus & Coach S.A.


Przeczytaj także:

Solaris Urbino Hybrid na podbój Europy (2006-11-17)

Motoryzacja wśród Dobrych Firm 2006 (2006-10-30)

Groclin przenosi się na Ukrainę (2006-11-10)

Firmy muszą się łączyć (2006-11-13)

 

 

Tematy w artykule: wydarzenia

Podobne wiadomości:

Autoevent 2011 – VII konferencja przemysłu motoryzacyjnego

Autoevent 2011 – VII konferencja przemysłu...

Aktualności 2011-06-16

Dębica odpowiedzialna społecznie

Dębica odpowiedzialna społecznie

Aktualności 2011-11-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.