mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Liderzy polskiego biznesu

Liderzy polskiego biznesu

Trzech liderów polskiego biznesu zostało wyłonionych podczas finałowej gali konkursu "Best of European Business". Zostały nimi: PKN Orlen w kategorii "fuzje i przejęcia", Inter Groclin w kategorii "europejskość", oraz Solaris Bus & Coach S.A. w kategorii "wzrost".

Liderzy polskiego biznesu

Konkurs Best of European Business, organizowany przez firmę Roland Berger Strategy Consultants i telewizję CNN, jest przeprowadzany w 10 krajach Unii Europejskiej: w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Portugalii, Włoszech, Holandii, Danii, Szwajcarii oraz Polsce. Konkurs ten ma na celu wyłonienie najlepszych i najbardziej efektywnych przedsiębiorstw europejskich. Poprzez ten konkurs organizatorzy chcą zwiększyć konkurencyjność firm europejskich na rynkach światowych, a tym samym przyczynić się do realizacji europejskiego marzenia o uczynieniu Europy w 2010 roku regionem o najszybszym wzroście gospodarczym.

Laureaci krajowej edycji konkursu będą reprezentować Polskę podczas europejskiego finału w Brukseli, który odbędzie się w marcu 2007 roku. Podczas uroczystości nazwanej "European Summit" podsumowane zostanie całe przedsięwzięcie oraz nagrodzone zostaną najlepsze europejskie przedsiębiorstwa, wśród których znajdą się trzy polskie firmy.

"Bardzo cieszymy się z tej nagrody, która jest wyrazem  uznania dla ogromnej pracy jaką wykonaliśmy od momentu powstania naszej firmy w 1996 do chwili obecnej. Nasz wzrost dokonał się na wielu polach działalności począwszy od liczby zatrudnionych osób (1996 roku 36 pracowników, w 2006- 1050), poprzez dobre wyniki sprzedaży i stale poszerzaną i udoskonalaną paletę produktów (w tym roku Solaris zaprezentował kolejne premiery, m.in. autobus z napędem hybrydowym). Każda nagroda jest dla nas ogromną motywacją do dalszej pracy. Będziemy się bardzo starać aby do przyszłorocznego finału potwierdzić słuszność decyzji konkursowego jury i zaprezentować się jak najlepiej na europejskim forum" - powiedziała Solange Olszewska wiceprezes firmy Solaris Bus & Coach S.A.


Przeczytaj także:

Solaris Urbino Hybrid na podbój Europy (2006-11-17)

Motoryzacja wśród Dobrych Firm 2006 (2006-10-30)

Groclin przenosi się na Ukrainę (2006-11-10)

Firmy muszą się łączyć (2006-11-13)

 

 

Tematy w artykule: wydarzenia

Podobne wiadomości:

Dębica odpowiedzialna społecznie

Dębica odpowiedzialna społecznie

Aktualności 2011-11-22

Projekt Automotive Silesia Region

Projekt Automotive Silesia Region

Aktualności 2011-11-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.