mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Limit czasu pracy nie dla wszystkich kierowców

Limit czasu pracy nie dla wszystkich kierowców

Ministrowie transportu krajów UE obradujący w Brukseli uznali, że kierowcy pracujący na własny rachunek nie powinni podlegać takim samym ograniczeniom tygodniowego czasu pracy, jak zatrudnieni na stałe.

Limit czasu pracy nie dla wszystkich kierowców
Tym sposobem ministrowie opowiedzieli się za przedstawioną przez Komisję Europejską w październiku zeszłego roku propozycją nowelizacji dyrektywy z 2002 r. o czasie pracy w transporcie drogowym. Wyrazili jednocześnie sprzeciw wobec opinii eurodeputowanych, którzy w marcu w głosowaniu w komisji Parlamentu Europejskiego opowiedzieli się za jednakowym traktowaniem wszystkich kierowców - w trosce o warunki ich pracy i bezpieczeństwo na drogach.

Nowelizacja dyrektywy ma uderzyć w „fałszywych samozatrudnionych kierowców - takich którzy choć prowadzą własną działalność gospodarczą, świadczą jednak stale usługi wyłącznie na rzecz tego samego przewoźnika i nie mają prawa pracować gdzie indziej. Chodzi o to, by przysługiwała im taka sama ochrona socjalna, jak kierowcom zatrudnionym na etacie.

W opinii ministrów, faktycznie niezależni kierowcy, powinni mieć prawo do samodzielnego określania swojego wymiaru pracy. Dlatego większość z nich poparła październikową propozycję KE.

Ostateczne głosowanie w Parlamencie Europejskim w tej drażliwej społecznie i politycznie sprawie zaplanowane jest na maj - podczas ostatniej sesji plenarnej przed wyborami w czerwcu.
Tematy w artykule: przepisy ciężarowe

Podobne wiadomości:

Prawo o ruchu drogowym - duże zmiany w 2017

Prawo o ruchu drogowym - duże zmiany w 2017

Finanse i prawo 2016-07-13

VAT można jednak odliczać!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?