mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Limitowana edycja Camaro

Limitowana edycja Camaro

Chevrolet ogłosił, że planuje wprowadzać limitowaną wersję Camaro co pół roku, aby stworzyć więcej szumu wokół swojego muscle cara.

Limitowana edycja Camaro
Oczywiście w grę wchodzi także zwiększenie sprzedaży. Marka nie chce jedynie odświeżyć historycznych limitowanych odmian, ale także stworzyć zupełnie nowe wersje. - Naszym planem jest ciągły rozwój Camaro - powiedział Al Oppenheiser, główny inżynier modelu Camaro. - To jest właśnie piękno Camaro. Auto ma tyle historycznych korzeni, że mamy z czego wybierać.

Przykładem takiej wersji jest Camaro ZL1, które jest najszybszym modelem w 45 letniej historii tego samochodu. Nazwa została zapożyczona z Camaro ZL1 z 1969 roku, które ówcześnie było najszybszym autem Chevroleta w ofercie. Nowy model ma 550 koni mechanicznych, wyciąganych z 6,2 litrowego V8, hamulce Brembo i specjalne zawieszenie z systemem Magnetic Ride Control.

Dodatkowo Chevrolet zapowiedział jeszcze jedną specjalną edycję: 500 sztuk Camaro SS Convertible Pace Car. Auto, wyposażone w 400 konne V8, to replika oryginalnego Camaro SS Convertible, które służyło jako samochód bezpieczeństwa w wyścigu Indianapolis 500, znanym także jako Indy 500.

Chodzą plotki, ze firma wprowadzi w 2012 roku limitowaną serię Camaro, stylizowanego na auto z filmu Transformers, jednak nie ma na dzień dzisiejszy żadnych oficjalnych informacji.

Podobne wiadomości:

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i na aukcji

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i...

Aktualności 2015-07-29

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.