mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Limitowane M

Limitowane M

W tym miesiącu BMW wypuści dwa modele ze swojej dynamicznej serii M. Modele Z4 M Coupe oraz M6 mają zakończyć sportową serię M, która póki co nie będzie rozszerzana na kolejne modele.

Limitowane M

Decyzja ta postawi BMW naprzeciw swoim dwóm niemieckim rywalom. Dla przykładu Mercedes-Benz posiada wersję AMG każdego modelu, włączając w to samochody z półki SUV oraz sportowe kombi klasy R. Audi natomiast stworzyło tylko dwa modele RS, a roadster z wyższej półki, czyli R8 wejdzie na rynek dopiero w przyszłym roku. Wraz z nowymi autami, BMW ma w swoim zestawieniu cztery modele. Pozostałe to wersja M5 oraz najbardziej popularne M3.

Samochody sygnowane literką M w porównaniu z ich pierwowzorami oferują dużo bogatsze wyposażenie. Najbardziej znaczącą różnicą są silniki, które zostają poddane maksymalnemu tuningowi i są niedostępne dla modeli z normalnym wyposażeniem. Z zewnątrz samochody te nie są przesadne wzbogacone różnymi niepotrzebnymi elementami, wobec czego ich charakter jest podkreślony w bardzo subtelny sposób.

BMW przewiduje, że wprowadzenie dwóch nowych modeli pomoże osiągnąć w 2006 roku sprzedaż na poziomie 9.500 sztuk, czyli o ponad 2,5 tysiąca więcej niż w roku ubiegłym. Największym rynkiem docelowym pozostaną Stany Zjednoczone, gdzie w zeszłym roku sprzedano 6.996 egzemplarzy sportowych modeli serii M, a dla porównania Mercedes-Benz sprzedał 10.496 egzemplarzy pojazdów sygnowanych logiem AMG. 

Czytaj także:

BMW w wersji Stop&Start (2006-05-26)

Wycisnąć do końca (2006-05-18)

BMW szykuje nowe 7 (2006-05-16)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 5
BMW Seria 5
Cena podstawowa już od: 212 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
BMW Seria 3
BMW Seria 3
Cena podstawowa już od: 130 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
BMW Seria 6
BMW Seria 6
Cena podstawowa już od: 267 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje swoich modeli

BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje...

Aktualności 2017-10-26

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.