mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Limity UE nierealistyczne

Limity UE nierealistyczne

Europejska Organizacja Producentów Samochodowych (ACEA) skrytykowała zaproponowane przez Komisję Europejską limity emisji dwutlenku węgla w wydalanych przez samochody osobowe spalinach.

Limity UE nierealistyczne
Komisja Europejska zaproponowała, by wszyscy producenci samochodów osobowych byli zobowiązani, by od 2012 roku średni poziom wydalanego dwutlenku węgla w nowo produkowanych modelach nie przekraczał 130 g/km. Propozycje te są częścią ogólnego programu Unii Europejskiej zapobiegania zmian klimatycznych.
 
Poszczególni producenci już podnieśli sprzeciw, jakoby nowe normy emisji zanieczyszczeń były nierealne do spełnienia w tak krótkim czasie. Teraz do sprzeciwu dołączyła się jedna z największych europejskich organizacji zrzeszająca producentów motoryzacyjnych - ACEA.
 
Szef ACEA, a zarazem prezes Fiata Sergio Marchionne, przedstawił oficjalne stanowisko organizacji. Możemy w nim przeczytać, iż "uzyskanie w tak krótkim czasie zaproponowanych norm jest nie tylko nierealne, ale i zbyt kosztowne. Dokładne przepisy regulujące nowe normy mają się pojawić dopiero w 2009 roku, a już trzy lata później miałyby wejść w życie. Tymczasem auta, które pojawią się na rynku w 2012 roku są projektowane już teraz."
 
Emisja CO2 wciąż wysoka (2006-11-08)

 
 

Komentuj:

~romulus 2007-03-21

dokladnie, wprowadzają nowe normy i przez to auta ciagle drozeja, a patrzcie na inne urzadzenia, komputery itp sa coraz tansze

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.