mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Limity UE nierealistyczne

Limity UE nierealistyczne

Europejska Organizacja Producentów Samochodowych (ACEA) skrytykowała zaproponowane przez Komisję Europejską limity emisji dwutlenku węgla w wydalanych przez samochody osobowe spalinach.

Limity UE nierealistyczne
Komisja Europejska zaproponowała, by wszyscy producenci samochodów osobowych byli zobowiązani, by od 2012 roku średni poziom wydalanego dwutlenku węgla w nowo produkowanych modelach nie przekraczał 130 g/km. Propozycje te są częścią ogólnego programu Unii Europejskiej zapobiegania zmian klimatycznych.
 
Poszczególni producenci już podnieśli sprzeciw, jakoby nowe normy emisji zanieczyszczeń były nierealne do spełnienia w tak krótkim czasie. Teraz do sprzeciwu dołączyła się jedna z największych europejskich organizacji zrzeszająca producentów motoryzacyjnych - ACEA.
 
Szef ACEA, a zarazem prezes Fiata Sergio Marchionne, przedstawił oficjalne stanowisko organizacji. Możemy w nim przeczytać, iż "uzyskanie w tak krótkim czasie zaproponowanych norm jest nie tylko nierealne, ale i zbyt kosztowne. Dokładne przepisy regulujące nowe normy mają się pojawić dopiero w 2009 roku, a już trzy lata później miałyby wejść w życie. Tymczasem auta, które pojawią się na rynku w 2012 roku są projektowane już teraz."
 
Emisja CO2 wciąż wysoka (2006-11-08)

 
 

Komentuj:

~romulus 2007-03-21

dokladnie, wprowadzają nowe normy i przez to auta ciagle drozeja, a patrzcie na inne urzadzenia, komputery itp sa coraz tansze

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?