mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Limo-rekord

Limo-rekord

130km/h?, 200km/h?, 250km/h? Ile można pojechać dużym, luksusowym autem po autostradzie? Poza fabrycznymi ograniczeniami prędkości otwiera się droga do niespotykanych osiągów.

Limo-rekord

Dodajmy również, że niebezpiecznych i niewskazanych na drogach publicznych. Dlatego właśnie miejscem szczególnej próby podjętej szczególnym samochodem był położony we Włoszech wyścigowy tor Nardo. Najnowszy Mercedes Klasa E (W211) poddany tunningowi przez niemieckiego Brabusa ustanowił tam nowy rekord prędkości dla sedana.

Napędzany podwójnie doładowanym, 12-cylindrowym, widlastym silnikiem 6.3-litra Brabus E V12 osiągnął prędkość 350,1 km/h. Oczywiście oprócz 640-konnego silnika o maksymalnym momencie obrotowym 757 Nm, zdolnego katapultować auto do setki w 4,2 sekundy, samochód wyposażony jest również przez Brabusa w specjalne zawieszenie, system hamulcowy i zestaw aerodynamiczny.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.