mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Limo-rekord

Limo-rekord

130km/h?, 200km/h?, 250km/h? Ile można pojechać dużym, luksusowym autem po autostradzie? Poza fabrycznymi ograniczeniami prędkości otwiera się droga do niespotykanych osiągów.

Limo-rekord

Dodajmy również, że niebezpiecznych i niewskazanych na drogach publicznych. Dlatego właśnie miejscem szczególnej próby podjętej szczególnym samochodem był położony we Włoszech wyścigowy tor Nardo. Najnowszy Mercedes Klasa E (W211) poddany tunningowi przez niemieckiego Brabusa ustanowił tam nowy rekord prędkości dla sedana.

Napędzany podwójnie doładowanym, 12-cylindrowym, widlastym silnikiem 6.3-litra Brabus E V12 osiągnął prędkość 350,1 km/h. Oczywiście oprócz 640-konnego silnika o maksymalnym momencie obrotowym 757 Nm, zdolnego katapultować auto do setki w 4,2 sekundy, samochód wyposażony jest również przez Brabusa w specjalne zawieszenie, system hamulcowy i zestaw aerodynamiczny.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.