mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Limuzyna Putina na sprzedaż

Limuzyna Putina na sprzedaż

Samochody należące do najsławniejszych osób na świecie często osiągają kosmiczne ceny. Pewien sprzedawca z Moskwy oferuje Mercedesa S600 Pullman Guard, którym przemieszczał się Władimir Putin. Czy znajdzie się chętny żeby zapłacić kilka razy więcej za taki samochód?

Limuzyna Putina na sprzedaż

Wyprodukowany w 1995 roku Mercedes S600 Pullman Guard to seryjnie opancerzona limuzyna zbudowana bazie Klasy S W140. Jak przystało na przedłużoną wersję, we wnętrzu zainstalowano dwie pary foteli zwróconych przeciwko sobie. Pomiędzy nimi zainstalowano konsolę, którą wyposażono we wszystkie możliwe rozwiązania dostępne w tamtych czasach.

Pod maską pracuje silnik 6.0 V12, który dostarcza 394 KM maksymalnej mocy, co wystarczało do dynamicznej jazdy ciężką limuzyną. Po dołożeniu ochrony balistycznej na topowym poziomie B6/B7 masa całkowita pojazdu to co najmniej 4,5 tony.

Samochód wyprodukowany w połowie lat 90. służył  przez kilka lat prezydentowi Borysowi Jelcynowi, który ustąpił w 2000 roku. Dopiero później przemieszczał się nim przyszły prezydent i premier Rosji - Władimir Putin. Zakładamy jednak, że auto nie pracowało zbyt intensywnie na rzecz rosyjskiego rządu, ponieważ przebieg wynosi zaledwie 25 tys. km.

Aktualny właściciel nie pochwalił się, w jaki sposób nabył tego wyjątkowego Mercedesa, ale właśnie zamierza się go pozbyć. Jednak cena, którą zaproponował jest wysoka - 1,3 mln euro. Rzeczywista wartość tego samochodu, nawet przy uwzględnieniu poprzedniego "właściciela" jest i tak mocno zawyżona. Szczególnie, że wartość takiego Pullmana w tamtych czasach to jakieś 500 tys. dolarów. Potencjalny kupiec takiego samochodu musi być naprawdę wielkim fanem przywódcy Rosji.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mercedes
Tematy w artykule: Mercedes Władimir Putin

Podobne wiadomości:

Mercedes AMG GT i AMG GT C – nowe wersje,...

auto motor i sport 2017-01-10

Dywizja AMG obchodzi w tym roku 50 lat. Z tej okazji Mercedes-AMG przygotował mały prezent.

Mercedes wycofuje ze sprzedaży elektryczny model

Mercedes wycofuje ze sprzedaży elektryczny...

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes Sprinter już w przyszłym roku
Nowy Mercedes Sprinter już w przyszłym roku
Już w przyszłym roku poznamy nowego Mercedes Sprintera. Samochód przejdzie gruntowne zmiany, które odmłodzą jego wygląd, a na pokładzie pojawią się nowoczesne systemy wsparcia kierowców i flot.