mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Limuzyny dla VIP-ów - rozstrzygnięto przetarg

Limuzyny dla VIP-ów - rozstrzygnięto przetarg

Długość 5 m 20 cm i minimalna moc silnika wynosząca 408 KM, to wymagania, jakie pojawiły się w przetargu na  nowe limuzyny dla VIP-ów, zamawiane przez Biuro Ochrony Rządu. Sprawdź, kto dostarczy samochody i czym będą jeździć rządzący.

Limuzyny dla VIP-ów - rozstrzygnięto przetarg
Przetarg Biura Ochrony Rządu na zakup limuzyn został ogłoszony przed wypadkiem prezydenta Andrzeja Dudy na autostradzie A4, kiedy to ponad tydzień temu w rządowej limuzynie wiozącej głowę państwa eksplodowała opona. Według RMF FM BOR tłumaczył konieczność zakupu nowych limuzyn zbliżającym się szczytem NATO, który odbędzie się w lipcu w Warszawie.

Rozstrzygnięty przetarg dotyczy 20 limuzyn i jest to tylko część zapotrzebowania. Wygrała go firma Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o. i to ona dostarczy samochody W większości będą to pewnie Audi A8, również w wersji opancerzonej. Wartość przetargu to 8 mln 150 tys. złotych, co sprawia, że każda z limuzyn będzie kosztować 407 500 złotych.

W ofercie Audi znajdziemy opancerzone A8 L Security, które może być wyposażone w 435-konny (600 Nm) motor V8 4,0 TFSI lub W12 o mocy 500 KM i 625 Nm. Security charakteryzuje długość 5,27 m oraz rozstaw osi równy 3,12 m. Audi nie podaje oficjalnej ceny tego modelu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi opancerzony

Podobne wiadomości:

Audi R8 Spyder V10 Plus - najmocniejsze kabrio w historii

Audi R8 Spyder V10 Plus - najmocniejsze...

Aktualności 2017-06-16

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Komentuj:

~Qba 2016-04-10

Weźcie chociaż sprawdźcie wyniki przetargu, bo po odwołaniach wygrało BMW. To naginanie faktów i nachalne promowanie aut z grupy VW to już jest przegięcie.

~Król Kielc 2016-03-18

Gołodupce 407 tysięcy złotych ! w tej cenie to MY w Kielcach pobudowaliśmy przystanki autobusowe jeden przystanek kosztował średnio 400 tysięcy a mamy ich 83 !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce
Fiat Tipo – nowy lider sprzedaży w Polsce
To było do przewidzenia. Tani, miejski model od włoskiego producenta szybko podbił gusta polskich klientów. Sprzedaż Fiata Tipo rośnie w mgnieniu oka, a majowe raporty sprzedaży uplasowały ten model na szczycie listy.