mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lincoln globalną marką?

Lincoln globalną marką?

Czy należąca do Forda marka Lincoln wkrótce pojawi się w sprzedaży także na innych kontynentach? Jak na razie nie ma jakichś konkretnych planów, jednak władze Forda nie odrzucają całkowicie tego pomysłu.

Lincoln globalną marką?
Na wystawie w Detroit, szef amerykańskiego oddziału Forda, Mark Fields, podkreślał, że dla marki Lincoln wciąż najważniejszym rynkiem są Stany Zjednoczone i że nie ma obecnie żadnych planów ekspansji na rynki zagraniczne. Pytany, czy jednak w przyszłości może dojść do takiej sytuacji, nie zaprzeczył.

Choć marka Lincoln zawsze kojarzyła się tylko z rynkiem amerykańskim, to jednak ostatnie zmiany na światowych rynkach być może wymuszą także inne podejście do tego tematu władz Forda. Ford pozbył się bowiem w ostatnich latach marek Aston Martin, Jaguar i Land Rover, bliski jest także sfinalizowania sprzedaży Volvo. A to oznacza, że na wielu ważnych rynkach Ford nie będzie miał w swoim portfolio luksusowych modeli. I choć ten segment nie należy do zbyt dużych, to jednak jest to segment prestiżowy, a na przykład w czasach kryzysu wcale nie odnotował spadków. W dodatku na najszybciej obecnie rozwijającym się rynku chińskim auta luksusowe idą niczym przysłowiowe "ciepłe bułeczki".

W tym kontekście wejście marki Lincoln na inne niż amerykański rynek nabiera już większego sensu. Ponadto jest jeszcze druga kwestia. W ubiegłym roku sprzedaż samochodów tej luksusowej marki na rynku amerykańskim wyniosła 82.847 egzemplarzy i była niższa o 23 proc. niż rok wcześniej oraz aż o dwie trzecie od najlepszego wyniku uzyskanego w 1990 roku (231.660 sztuk). Ekspansja na rynki zagraniczne z całą pewnością pomoże zwiększyć wyniki sprzedaży.

Podobne wiadomości:

Najciekawsze premiery targów w Nowym Jorku

Najciekawsze premiery targów w Nowym Jorku

Premiery 2015-04-03

Maserati Levante szykowane na przyszły rok

Maserati Levante szykowane na przyszły rok

Samochody luksusowe 2015-05-05

Komentuj:

~kosa 2010-01-15

oo fajnie by było, w sumie fakt jak ford sprzeda volvo, to w Europie najbardziej luksusowym bedzie Mondeo hehe

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.