mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lion w wersji Supreme

Lion w wersji Supreme

Grupa Neoman Bus GmbH zapowiedziała na 2007 rok powiększenie o nowy model serii autobusów Lion. Na przestrzeni kolejnych miesięcy flotę autobusów typu Coach uzupełni model o wysokim standardzie wyposażenia, o nazwie Supreme.

Lion w wersji Supreme
Więcej luksusu i prestiżu. To główne założenia firmy Neoman Bus przy produkcji linii Supreme, która wyróżniać się ma wyższym poziomem wykończenia wnętrza ale też sylwetką – słupek C wyróżniony aluminiową linią ma wizualnie oddzielać przestrzeń pasażerską od kokpitu, nad tylną szybą został dodany drobny spojler, które w ten sposób ma zapobiegać przed częstym brudzeniem się tylnej szyby. W samym wnętrzu natomiast można liczyć na zastosowanie elementów wykonanych z drewna i innych posrebrzanych aplikacji.

Lion Supreme napędzany będzie naturalnie silnikami MAN D20 i D26 LOH, które zostały oparte na systemie common rail. Jednostki spełniają normy emisji spalin Euro 4 i oferują moc 400 lub 440 KM. Topową jednostką pozostanie motor D26 CR, który montowany będzie do trójosiowych wersji Supreme. Silnik ten ma pojemność 12.4 l. i generuje moc 480 KM.

Na początku Lion Supreme dostępny będzie tylko jednak w dwuosiowej wersji o długości 12 metrów. Trzyosiowe egzemplarze pojawią się w sprzedaży w późniejszym okresie. Niewykluczone, że pojawi się też wariant C, który przy czterogwiazdkowym wyposażeniu oferował będzie 52 miejsca siedzące.
Tematy w artykule: MAN Lion Supreme

Podobne wiadomości:

Gdynia stawia na MAN

Gdynia stawia na MAN

Aktualności 2009-04-22

FC Bayern München podróżuje z firmą MAN

FC Bayern München podróżuje z firmą MAN

Aktualności 2008-10-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rok 2017 był najlepszym dla polskich dealerów w XXI wieku. Przez dwanaście miesięcy zarejestrowano nad Wisłą 483 195 samochodów. Po raz ostatni podobny wynik odnotowano w 1999 roku.