mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lisowski wybierze swoich rywali

Lisowski wybierze swoich rywali

Choć od zakończenia cyklu Scirocco R-Cup 2011 nie minęły dwa tygodnie, już trwają przygotowania do przyszłorocznej edycji pucharu, a aplikacje kierowców chętnych do wzięcia w nim udziału, zostały skompletowane. Niestety nie każdy, kto wyraził chęć startów  w rozgrywkach dostanie taką możliwość, a jedną z osób decydujących o składzie Scirocco R-Cup 2012 będzie zwycięzca tegorocznej edycji – Mateusz Lisowski.

Lisowski wybierze swoich rywali
Już na początku przyszłego tygodnia 20-latek z Wieliczki wraz z dyrektorem Volkswagen Motorsport, Krisem Nissenem oraz Szwedem Olą Nilssonem będzie wybierać przyszłorocznych pucharowiczów.

"Kalendarz na najbliższe dni mam bardzo napięty – po Rajdzie Żubrów, gdzie otwieram stawkę, a dzień później po zakończeniu rajdu w Zakopanem jadę prosto do Oschersleben. Tam, przez 3 dni będą odbywać się testy dla potencjalnych zawodników Scirocco R-Cup 2012, a my będziemy przyglądać się osiąganym przez nich czasom, technice jazdy oraz opanowaniu Scirocco, który nie jest łatwym samochodem" - mówi aktualny mistrz tych rozgrywek Mateusz Lisowski. "Na tej podstawie wybierzemy skład przyszłorocznego pucharu, Junior Driverów oraz jedną kobietę, która będzie wspierana przez FIA. Zawodnikom, którzy pozytywnie przejdą selekcję będę udzielał rad i podpowiadał na co powinni zwrócić uwagę podczas przyszłorocznych startów" - dodał polski kierowca.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Scirocco
Volkswagen Scirocco
Cena podstawowa już od: 87 390 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-3dr.
Tematy w artykule: Scirocco wyscigi Mateusz Lisowski

Podobne wiadomości:

Battle Royale - najszybsze pojedynki w Polsce

Battle Royale - najszybsze pojedynki w Polsce

Samochody luksusowe 2014-05-28

Pierwszy po wojnie Polak pojedzie w 24h Le Mans

Pierwszy po wojnie Polak pojedzie w 24h Le...

Aktualności 2015-03-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.