mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > List do ambasadora w sprawie Fiata

List do ambasadora w sprawie Fiata

Śląsko-Dąbrowska Solidarność zwróciła się do ambasadora Włoch z prośbą o interwencję w związku z łamaniem zasad dialogu społecznego w Fiat Auto Poland.

List do ambasadora w sprawie Fiata
- Doszliśmy do wniosku, że jedyną szansą na skłonienie zarządu Fiat Auto Poland do przystąpienia do mediacji jest poinformowanie ambasadora o sytuacji w tym zakładzie - powiadział Dominik Kolorz, przewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej „S”.

W Fiat Auto Poland w Tychach oraz w jej spółkach zależnych od niemal roku trwa spór zbiorowy. 7  czerwca 2011 roku spór wkroczył w fazę mediacji. - Niestety, od tego czasu przedstawiciele Zarządu Fiat Auto Poland S.A. nie pojawili się na ani jednym spotkaniu w ramach mediacji - czytamy w liście.

- Liczymy, że po interwencji włoskiej ambasady zarząd spotka się wreszcie z mediatorem i dojdzie do rozmów na temat podwyżek wynagrodzeń w 2012 roku - mówi Wanda Stróżyk, przewodnicząca MOZ NSZZ Solidarność w Fiat Auto Poland.

Kopie listu do ambasadora zostały też wysłane do ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz do dyrektora generalnego Grupy Fiata Sergio Marchionne.

Fiat Auto Poland w Tychach zatrudnia przeszło 5300 pracowników. W zakładach powiązanych z Fiatem, które również obejmuje międzyzakładowy spór zbiorowy, czyli w Denso Thermal Systems Polska, Fiat GM Powertrain Polska oraz Sistema Poland łacznie pracuje ok. 2500 osób.

Podobne wiadomości:

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~Zb. 2012-02-24

zabranie produkcji Pandy Solidarności nie nauczyło niczego, dopiero ograniczenie produkcji innych modeli samochodów lub przeniesienie ich do Włoch, co spowoduje bezrobocie nauczy mądrali związkowych,ale będzie już za późno.

carmati 2012-02-19

Prezes Fiata już dawno obiecał nowe auto dla tyskiej fabryki i jestem pewien że słowa dotrzyma. Nie wiem tylko czy solidarność wie że na rynku motoryzacyjnym jest kryzys i sprzedaż Fiata spada więc ja raczej nie krzyczałbym o podwyżki tylko martwiłbym się o zwolnienia. Zastanawia mnie jeszcze fakt czemu inne związki zawodowe nie zostały dopuszczone do rozmów. Czyżby przedstawiciele solidarności myśleli tylko o sobie? W Polsce jest produkowana Lancia Ypsilon która zbiera wiele pochwał a ta marka w koncernie odnotowuje wzrost co jest pozytywnym faktem. Fiat ma fabryki na całym świecie i o nie też musi się troszczyć. Trzeba spokojnie poczekać a auto dla Tychów na 100% się znajdzie dobrze by było gdyby było to auto w miarę tanie i dostępne dla szerokiego grona odbiorców.

~ozyrysh 2012-02-18

dyrektor generalny Grupy Fiata Sergio Marchionne powinien podjąć decyzję aby w polskiej fabryce produkować więcej samochodów przez co wzrósł by przerób a co za tym idzie podniesione zostały by wynagrodzenia. Z produkcją nie powinno być problemów bo zbyt na Fiaty jest bardzo duży ponieważ wielu ludzi decyduje się na zakup tak porządanych samochodów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda pracuje nad hybrydą
Honda pracuje nad hybrydą
Japoński producent postawił sobie bardzo ambitny cel. Do 2030 roku dwie trzecie samochodów sprzedawanych przez tą markę ma być napędzana układem hybrydowym. Dlatego inżynierowie pracują nad nowym rozwiązaniem.