mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > List do ambasadora w sprawie Fiata

List do ambasadora w sprawie Fiata

Śląsko-Dąbrowska Solidarność zwróciła się do ambasadora Włoch z prośbą o interwencję w związku z łamaniem zasad dialogu społecznego w Fiat Auto Poland.

List do ambasadora w sprawie Fiata
- Doszliśmy do wniosku, że jedyną szansą na skłonienie zarządu Fiat Auto Poland do przystąpienia do mediacji jest poinformowanie ambasadora o sytuacji w tym zakładzie - powiadział Dominik Kolorz, przewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej „S”.

W Fiat Auto Poland w Tychach oraz w jej spółkach zależnych od niemal roku trwa spór zbiorowy. 7  czerwca 2011 roku spór wkroczył w fazę mediacji. - Niestety, od tego czasu przedstawiciele Zarządu Fiat Auto Poland S.A. nie pojawili się na ani jednym spotkaniu w ramach mediacji - czytamy w liście.

- Liczymy, że po interwencji włoskiej ambasady zarząd spotka się wreszcie z mediatorem i dojdzie do rozmów na temat podwyżek wynagrodzeń w 2012 roku - mówi Wanda Stróżyk, przewodnicząca MOZ NSZZ Solidarność w Fiat Auto Poland.

Kopie listu do ambasadora zostały też wysłane do ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz do dyrektora generalnego Grupy Fiata Sergio Marchionne.

Fiat Auto Poland w Tychach zatrudnia przeszło 5300 pracowników. W zakładach powiązanych z Fiatem, które również obejmuje międzyzakładowy spór zbiorowy, czyli w Denso Thermal Systems Polska, Fiat GM Powertrain Polska oraz Sistema Poland łacznie pracuje ok. 2500 osób.

Podobne wiadomości:

Znamy finalistów COTY 2012

auto motor i sport 0000-00-00

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Fiat Tipo S-Design już w polskich salonach

Aktualności 2017-08-30

Komentuj:

~Zb. 2012-02-24

zabranie produkcji Pandy Solidarności nie nauczyło niczego, dopiero ograniczenie produkcji innych modeli samochodów lub przeniesienie ich do Włoch, co spowoduje bezrobocie nauczy mądrali związkowych,ale będzie już za późno.

carmati 2012-02-19

Prezes Fiata już dawno obiecał nowe auto dla tyskiej fabryki i jestem pewien że słowa dotrzyma. Nie wiem tylko czy solidarność wie że na rynku motoryzacyjnym jest kryzys i sprzedaż Fiata spada więc ja raczej nie krzyczałbym o podwyżki tylko martwiłbym się o zwolnienia. Zastanawia mnie jeszcze fakt czemu inne związki zawodowe nie zostały dopuszczone do rozmów. Czyżby przedstawiciele solidarności myśleli tylko o sobie? W Polsce jest produkowana Lancia Ypsilon która zbiera wiele pochwał a ta marka w koncernie odnotowuje wzrost co jest pozytywnym faktem. Fiat ma fabryki na całym świecie i o nie też musi się troszczyć. Trzeba spokojnie poczekać a auto dla Tychów na 100% się znajdzie dobrze by było gdyby było to auto w miarę tanie i dostępne dla szerokiego grona odbiorców.

~ozyrysh 2012-02-18

dyrektor generalny Grupy Fiata Sergio Marchionne powinien podjąć decyzję aby w polskiej fabryce produkować więcej samochodów przez co wzrósł by przerób a co za tym idzie podniesione zostały by wynagrodzenia. Z produkcją nie powinno być problemów bo zbyt na Fiaty jest bardzo duży ponieważ wielu ludzi decyduje się na zakup tak porządanych samochodów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.