mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Litr LPG nawet o 27 gr droższy!

Litr LPG nawet o 27 gr droższy!

Od września szykuje się dość duży wzrost cen autogazu, nawet o 27 groszy na litrze. To efekt proponowanych przez resort finansów zmian w stawce podatku akcyzowego, które mają wejść w życie właśnie od 1 września br.

Litr LPG nawet o 27 gr droższy!

Proponowane zmiany znajdziemy w autopoprawce do ustawy o zwrocie części wydatków ponoszonych w latach 2006 – 2012 na ogrzewanie olejem opałowym powierzchni bytowych oraz o zmianie niektórych ustaw. Według propozycji stawka akcyzy za autogaz ma wzrosnąć z 695 zł do 1.100 zł za tonę, a to przełoży się na wzrost cen detalicznych o co najmniej 27 groszy na litrze.

Ministerstwo Finansów podwyżki tłumaczy koniecznością walki z szarą strefą, do czego ma się przyczynić m.in. stopniowe zrównywanie stawek akcyzy na LPG oraz na benzynę.

Wzrost ceny autogazu odczuje nie tylko blisko 2 mln kierowców (szacuje się, że aż tyle aut zasilanych LPG jeździ po polskich drogach), ale także wiele firm działających w tej branży. Nawet kilka tysięcy najmniejszych podmiotów gospodarczych może stanąć przed groźbą likwidacji.

Obecnie ustawa trafiła do uzgodnień międzyresortowych oraz konsultacji społecznych. Być może ostre sprzeciwy wielu grup społecznych spowodują, iż zmiany te przepadną na dalszym etapie legislacyjnym.

Komentuj:

~Zabka 2007-04-13

Szczerze, dla mnie to jest smieszne, po prostu nasi politycy pokupowali sobie nowe fury i teraz musza czyms nadrobic te brakiw budzecie, ktorych narobili, dojdzie do tego ze jako panstwo zaplacimy kare, poniewaz LPG jest paliwem ekologicznym, ale kto zaplaci ta kare no bo przeciez nie rzad tylko znowu my:-)) to jest poprostu parodia panstwa.....................zamiast robic tak zeby bylo dobrze dla obywateli to oni robia wprost przeciwnie

~Rezydent 2007-04-12

Gaz LPG miał być paliwem ekologicznym, dlatego z zerową stawką VAT i niską akcyzą. Tak było na początku. Niestety stopniowo, jak coraz więcej kierowców zakładało instalacje, fiskus coraz głębiej zapuszcza węża. I tak oto mamy promocję ekologiii , koń by się uśmiał.

~ttt 2007-04-12

to kolego trzeba jeżdzić na lpg skoro narazie taniej a nie płakać czemu tak jest a nie inaczej. To tylko Polska ,darmozjady i złodzieje!!!!

~jankes 2007-04-12

pieprzony rząd hipokrytów. miało być taniej, a wydają więcej na administrację niż poprzednicy. teraz im sie kieszeń skurczyła i trzeba od ludzi wziąć trochę kasy. banda nieudaczników!!!!! jestem ciekaw kto da prace tym, którzy przez ewentualne podwyżki ja stracą????

~Andrzej 2007-04-12

Kupię Volkswagena (kombi) lub Opla (kombi) z silnikiem diesla, rocznik 1992 lub młodszy. Może być Passat, Golf, Astra, Vectra, Omega – bez szyberdachu, ciemny kolor. Cena do 8500 zł. mój e-mail: ap69@tlen.pl tel. 605-381-252

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.