mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Loeb: "Jestem za stary na F1"

Loeb: "Jestem za stary na F1"

Sebastien Loeb całkowicie wyklucza kontynuowanie kariery sportowej w Formule 1. Jego zdaniem ma na swoim koncie zbyt dużo wiosen, by móc rywalizować na właściwym poziomie w królowej motosportu.

Loeb:
Wielokrotnie snuto domysły, że po zakończeniu kariery w WRC Loeb mógłby zamienić fotel w rajdówce na kokpit bolidu Formuły 1. Sezon 2011 w WRC będzie ostatnim w karierze siedmiokrotnego mistrza świata. Stąd pojawia się coraz więcej pytań o przyszłe plany Francuza. Loeb wyklucza stary w F1, ze względu na swój wiek. 36 lat to jego zdaniem za dużo, by móc jeszcze coś zwojować w tej dyscyplinie motosportu. "Mam inne plany. Na ściganie się w F1 jest już dla mnie za późno. Trzeba brać pod uwagę, że mam już 36 lat i nadchodzi nowa generacja kierowców, którzy dopiero co skończyli 20-tkę" - tłumaczy Loeb.

Kierowca fabrycznego zespołu Citroena nie wyklucza jednak okazjonalnych startów bolidem Formuły 1, jak czynił to już kilkukrotnie przy okazji imprez głównego sponsora, firmy Red Bull. "Jeśli nadarzy się okazaja by pojeździć bolidem, chętnie to zrobię. Nie planuję jednak kariery w F1" - zaznaczył Loeb w wywiadzie dla telewizji CNN.
Tematy w artykule: Sebastien Loeb F1

Podobne wiadomości:

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Pierwszy bolid Senny wystawiony na sprzedaż

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.