mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Loeb: "Ósmy tytuł ważny tak samo jak pierwszy"

Loeb: "Ósmy tytuł ważny tak samo jak pierwszy"

Sebastien Loeb w dość kuriozalnych okolicznościach zakończył ostatnią rundę Rajdowych Mistrzostw Świata WRC, Rajd Wielkiej Brytanii. Francuz zdołał jednak wywalczyć swój ósmy tytuł mistrzowski za kierownicą Citroena.

Loeb:
Pod koniec sobotniego etapu Loeb walczył o wygraną z Jari-Mattim Latvalą. Wcześniej z powodu uszkodzenia chłodnicy i silnika z rajdu musiał wycofać się Mikko Hirvonen. Jedyny konkurent Francuza w walce o tegoroczną koronę najlepszego kierowcy WRC. Niestety podczas dojazdu do 19. odcinka specjalnego Citroen DS3 WRC świeżo upieczonego mistrza świata zderzył się na drodze publicznej z samochodem jednego z kibiców.


„Bardzo tego żałuję, bo nastawiałem się na ten pojedynek z Jari-Mattim, który trwałby do samej mety” – powiedział Sebastien Loeb.- „Zdarzenie, które nas zatrzymało, było w sumie dość banalne: jechaliśmy wąską drogą, gdy z naprzeciwka, zza niewidocznego szczytu wyłonił się samochód. Jego hiszpański kierowca pomylił w stresie strony drogi i nawykowo zjechał na prawo, a jesteśmy przecież w kraju o ruchu lewostronnym. Doszło do zderzenia czołowego, w którym uszkodzona została chłodnica naszego Citroena, uniemożliwiając nam dalszą jazdę. To kolejny dowód na to, że rajdu nie wolno uważać za rozstrzygnięty, dopóki nie odstawi się auta do parku zamkniętego za metą!" - dodał "SuperSeb".

Mechanicy zespołu dotarli na miejsce i naprawili samochód, aby mistrzowska załoga mogła dotrzeć nim na metę rajdu i wziąć udział w uroczystości jego zakończenia, odbywającej się pod zamkiem w Cardiff, stolicy Walii. „Nie pozwolimy, aby ten incydent zepsuł nam nasze wielkie święto” – zapewniał Frederic Banzet, Dyrektor Generalny Citroena.- „Sebastien, Daniel i Citroen Racing mają za sobą wspaniały sezon. Wygraliśmy w nim dziesięć z trzynastu rajdów, zdobyliśmy tytuły Mistrzów Świata w obydwu klasyfikacjach – producentów i kierowców – ustanowiliśmy nowe rekordy. Cały zespół stał na wysokości zadań i spełnił oczekiwania naszej marki. Sezon rajdowy WRC pozwolił nam dowieść poziomu naszej Creative Technologie na czterech kontynentach, od inauguracyjnego Rajdu Szwecji po zamykający – Wielkiej Brytanii. Te zwycięstwa i tytuły jeszcze głębiej zaszczepiają sportową rywalizację w genach Citroena” - dodał przedstawiciel francuskiej marki.

„Do ostatniej chwili nie mieliśmy właściwie czasu, aby nacieszyć się zdobytym tytułem mistrzowskim, bo ciągle coś się działo, trwała walka. W sobotę wstaliśmy o 4:30 rano, by ruszyć na trasę” – dodał Sebastien Loeb. „Teraz nareszcie zaczynamy świętować to osiągnięcie w pełnym gronie. Dla mnie ogromnie liczy się każdy ze zdobytych tytułów, bo każdy wywalczony został w inny sposób. W tym sezonie poziom rywalizacji był bardzo wysoki. Musieliśmy walczyć do ostatniego rajdu. Jestem dumny ze swojej pozycji najbardziej utytułowanego kierowcy rajdowego w historii, sądzę natomiast, że nie zawsze słuszne są porównania pomiędzy różnymi dyscyplinami sportu. Ja na początku mojej kariery kierowcy nigdy nie
spodziewałbym się, że dotrę tak daleko” - zakończył rekordzista WRC.

Podobne wiadomości:

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Citroen C3 WRC - podobny do drogowej wersji

Aktualności 2016-04-19

Skoda wspiera rajdowe talenty

Skoda wspiera rajdowe talenty

Aktualności 2017-09-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross