mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Loeb: „Ten sezon to nowe zadanie”

Loeb: „Ten sezon to nowe zadanie”

Sebastien Loeb udzielił wywiadu działowi prasowemu Citroena. Francuz wypowiada się w nim o nowym samochodzie, modelu DS3 WRC, którym przyjdzie mu rywalizować o ósmy tytuł mistrzowski i wskazuje głównych konkurentów. Co ciekawe nie są to kierowcy Forda.

Loeb: „Ten sezon to nowe zadanie”
Jak czujesz się za kierownicą Citroëna DS3 WRC?
Wrażenia są bardzo różne od tych, które znamy z C4 WRC. DS3 jest krótszy, a więc zwrotniejszy w ciasnych zakrętach, ale zarazem bardziej nerwowy w zachowaniu na szybkich partiach. Ogólnie, wymaga od kierowcy nieco intensywniejszej „walki” za kierownicą. Dzieje się tak z paru powodów: specyfiki prowadzenia auta wynikającej z jego gabarytów, braku centralnego mechanizmu różnicowego, który pozwalał dzielić moment obrotowy pomiędzy przednią i tylną oś oraz powrotu mechanicznego sterowania skrzynią biegów, co wymaga częstego odrywania ręki od kierownicy.

Czy jesteś zadowolony z pracy wykonanej podczas przerwy międzysezonowej?
Sądzę, że zespół zrobił bardzo dobrą robotę. Oczywiście nie pod wszystkimi względami udało nam się osiągnąć jednakowo wysoki poziom. Dużo czasu poświęciliśmy na testy na nawierzchniach szutrowych, bo takich tras będzie w kalendarzu nowego sezonu WRC najwięcej. Moim zdaniem na śniegu mamy jeszcze
pewne pole do poprawy, chociaż trudno jest to ocenić, bo nowe przepisy znacząco zmieniły sposób prowadzenia samochodu, przez co na razie brakuje nam kryterium porównawczego.

Skoro o tym mówimy, co myślisz o nowym regulaminie FIA? Czy z punktu widzenia kierowcy może się on podobać?
Tak. Samochód prowadzi się przyjemnie. Osiągi silnika pozwalają wykorzystać wszystkie atuty podwozia. Oczywiście, chciałoby się mieć tej mocy jeszcze więcej, ale jestem przekonany, że nowe WRC okażą się bardzo widowiskowe. Dla kierowcy ważna jest w nich wielka precyzja w wyborze optymalnego toru jazdy, aby przenosić przez zakręty jak najwięcej prędkości.

Czym będzie dla ciebie nadchodzący sezon?
Jest on dla mnie nowym zadaniem, niosącym o wiele większą dozę niepewności niż sezony poprzednie. Nasi rywale też starannie przygotowali swoje nowe pojazdy i dopiero po kilku pierwszych rundach będzie można określić na nowo, kto radzi sobie lepiej, a kto gorzej. A zanim to się ułoży, od samego początku będę musiał starać się być szybszy od zawodników, którzy dysponują sprzętem identycznym jak ja. Pokonanie Sébastiena Ogiera i Pettera Solberga wcale nie jest oczywistością! Myślę, że będzie to trudny sezon, ale to tylko wzmacnia moją motywację.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Citroen
Tematy w artykule: Citroen wywiad WRC Sebastien Loeb

Podobne wiadomości:

Citroen C4 Cactus - awangardowy crossover po face-liftingu

Citroen C4 Cactus - awangardowy crossover po...

Aktualności 2017-10-27

Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego crossovera

Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego...

Premiery 2017-02-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.