mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Loeb jak w transie

Loeb jak w transie

Kolejna runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Kolejne zwycięstwo Sebastiena Loeba (Citroen C4 WRC). Francuz wygrał szóstą eliminację czempionatu - Rajd Argentyny i z dorobkiem 48 punktów zajmuje pozycję lidera w klasyfikacji generalnej.

Loeb jak w transie
Scenariusz rajdu niemal od początku układał się po myśli fabrycznego kierowcy Citroena. Loeb wygrał 10 z 16 odcinków specjalnych i na metę wjechał z przewagą 36,7 s. przed najgroźniejszym konkurentem w tym sezonie, Marcusem Groenholmem (Ford Focus WRC). Ostatnie miejsce na podium powędrowało do drugiego z kierowców Forda, Mikko Hirvonena.

Wygrana w Argentynie to czwarty tryumf popularnego „SuperSeba” w tym sezonie i trzeci z rzędu na trudnych technicznie, szutrowych odcinkach w kraju Ameryki Południowej. Było to również 32. zwycięstwo w karierze Francuza w eliminacjach zaliczanych do klasyfikacji WRC.

W rajdzie wystartowała również polska załoga Leszek Kuzaj/Jarosław Baran (Subaru Impreza). Krakowianie mi świetnej jazdy w swojej klasie PCWRC nie ukończyli zawodów. Leszek Kuzaj nie wystartował do odcinków specjalnych z powodu problemów zdrowotnych.

W klasyfikacji generalnej WRC liderem pozostał Sebastien Loeb. Francuz zgromadził na swoim koncie 48 punktów i o 3 oczka wyprzedza Marcusa Groenholma. Trzeci z dorobkiem 36 punktów jest Mikko Hirvonen.

Komentuj:

~cypkenzie 2007-05-10

LOEB JEST SUPER LOEB NIE PĘKA :) MISZCZU TO MISZCZU :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Wodorowy Lexus już za cztery lata
Brytyjskie źródła donoszą, powołując się na szefa europejskiego oddziału Lexusa, że już za cztery lata japoński producent zaoferuje klientom samochody elektryczne zasilane wodorowymi ogniwami paliwowymi.