mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Loeb jak w transie

Loeb jak w transie

Kolejna runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata. Kolejne zwycięstwo Sebastiena Loeba (Citroen C4 WRC). Francuz wygrał szóstą eliminację czempionatu - Rajd Argentyny i z dorobkiem 48 punktów zajmuje pozycję lidera w klasyfikacji generalnej.

Loeb jak w transie
Scenariusz rajdu niemal od początku układał się po myśli fabrycznego kierowcy Citroena. Loeb wygrał 10 z 16 odcinków specjalnych i na metę wjechał z przewagą 36,7 s. przed najgroźniejszym konkurentem w tym sezonie, Marcusem Groenholmem (Ford Focus WRC). Ostatnie miejsce na podium powędrowało do drugiego z kierowców Forda, Mikko Hirvonena.

Wygrana w Argentynie to czwarty tryumf popularnego „SuperSeba” w tym sezonie i trzeci z rzędu na trudnych technicznie, szutrowych odcinkach w kraju Ameryki Południowej. Było to również 32. zwycięstwo w karierze Francuza w eliminacjach zaliczanych do klasyfikacji WRC.

W rajdzie wystartowała również polska załoga Leszek Kuzaj/Jarosław Baran (Subaru Impreza). Krakowianie mi świetnej jazdy w swojej klasie PCWRC nie ukończyli zawodów. Leszek Kuzaj nie wystartował do odcinków specjalnych z powodu problemów zdrowotnych.

W klasyfikacji generalnej WRC liderem pozostał Sebastien Loeb. Francuz zgromadził na swoim koncie 48 punktów i o 3 oczka wyprzedza Marcusa Groenholma. Trzeci z dorobkiem 36 punktów jest Mikko Hirvonen.

Komentuj:

~cypkenzie 2007-05-10

LOEB JEST SUPER LOEB NIE PĘKA :) MISZCZU TO MISZCZU :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.