mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Loeb jedzie po tytuł

Loeb jedzie po tytuł

Sebastien Loeb (Citroen Xsara WRC) jest na najlepszej drodze po sięgnięcie trzeciego tytułu mistrza świata WRC. Francuz w ubiegły weekend wygrał 12. eliminację sezonu - Rajd Cypru tym samym odnosząc swoje ósme zwycięstwo w tym sezonie. W klasyfikacji generalnej Loeb ma już 35 punktów przewagi nad drugim sklasyfikowanym kierowcą, Finem Marcusem Groenholmem z zespołu Forda.

Loeb jedzie po tytuł
Rajd Cypru rozpoczął się od mocnego udzerzenia właśnie tej dwójki kierowców, którzy dyktowali tempo od pierwszego do ostatniego odcinka. W konsekwencji Loeb i Groenholm ukończyli imprezę na odpowiednio pierwszej i drugiej pozycji. Trzeci na mecie szutrowej eliminacji był Mikko Hirvonen (Ford), jednak młody Fin stracił do wspomnianej dwójki ponad pięć minut.

Dzięki zwycięstwu na Cyprze Sebastien Loeb jest o krok od wywalczenia trzeciego tytułu mistrzowskiego. Pochodzący z Alzacji Loeb może przypieczętować ten sukces już podczas kolejnej eliminacji – Rajdu Turcji, jeżeli ukończy zawody na wyższej pozycji niż Marcus Groenholm.

Na kolejnych punktowanych miejscach Rajd Cypru ukończyli: Manfred Stohl, Toni Gardemeister, Xavi Pons, Henning Solberg i Petter Solberg.

Czytaj także:

Loeb najlepszym rajdowcem w historii 2006-09-04

Podobne wiadomości:

Loeb najlepszym rajdowcem w historii

Loeb najlepszym rajdowcem w historii

Aktualności 2006-09-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.