mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Loeb o motywacji i planach na przyszłość

Loeb o motywacji i planach na przyszłość

Czy można mieć jeszcze motywację, będąc ośmiokrotnie najszybszym kierowcą rajdowym na świecie? Sebastien Loeb, który może pochwalić się tak imponującym rekordem twierdzi że tak, który uchyla rąbek tajemnicy na temat tego, co będzie robił kiedy odejdzie z WRC.

Loeb o motywacji i planach na przyszłość
Z ośmioma tytułami mistrzowskimi na koncie, Loeb jest niekwestionowanym liderem w tabeli najszybszych kierowców w całej historii WRC. Ostatni z nich jeszcze jest dość świeży, bo został wywalczony podczas zamykającego sezon 2011 Rajdu Wielkiej Brytanii. Rywalem Francuza do ostatniej rundy był Mikko Hirvonen, który już drugi raz stanął przed szansą pokonania Loeba. Ponownie jednak ta sztuka mu się nie udała. Hirvonen doszedł więc do wniosku. Skoro nie potrafisz pokonać swojego największego konkurenta, zostań jego partnerem w zespole. Fin od przyszłego sezonu będzie zatem drugim z reprezentantów Citroena.

Tymczasem 37-latek z Alzacji został zapytany, czy po takich sukcesach ma jeszcze wystarczająco dużo motywacji do kolejnych startów. "Będąc sportowcem ciągle chcesz wygrywać" - mówił Loeb w wywiadzie dla francuskiej stacji telewizyjnej Servus TV. "Nie trzeba szczególnej motywacji zwłaszcza na początku sezonu. Od początku chcesz wykręcać jak najlepsze czasy i mieć frajdę z tego co robisz, rywalizując z innymi kierowcami. Ta motywacja przychodzi całkowicie naturalnie, sama" - uzupełnił swoją wypowiedź "SuperSeb".

Kierowca Citroena ceni wszystkie osiem tytułów mistrzowskich tak samo, ale jak podkreśla ten pierwszy, z roku 2004, jest dla niego szczególny. "Wydaje mi się, że najpiękniejsze wspomniane są po pierwszej wygranej. Kiedy po raz pierwszy trzymasz w ręce puchar dla najlepszego kierowcy WRC, czujesz się niesamowicie. Wtedy spełniłem swoje marzenie i może dlatego jest to coś szczególnego" - wspomina Loeb. "Ale pasja wciąż jest taka sama. Nic się nie zmienia przez kolejne lata. Tak też było w tym roku" - dodaje Francuz.

Podczas wywiadu Sebastien Loeb został zapytany również o plany, kiedy postanowi rozstać się z WRC. Jego niedawno założony zespół Sebastien Loeb Racing Team, wystartuje w przyszłym roku w Porsche Carrera Cup i Le Mans. "To coś czym chciałbym zająć się na emeryturze" - mówi kierowca Citroena. "Mam jeszcze do zrealizowania dwuletnią umowę z zespołem, ale jednocześnie będę starał się rozwijać ten projekt."
Tematy w artykule: WRC Sebastien Loeb

Podobne wiadomości:

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Zmiany w regulaminie WRC na 2017 rok

Aktualności 2015-07-13

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.