mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Loeb pieczętuje

Loeb pieczętuje

Francuz Sebastien Loeb (Citroen Xsara WRC), który już wcześniej zdobył tytuł mistrza świata, wygrał Rajd Australii, ostatnią tegoroczną eliminację samochodowych MŚ.

Na mecie Loeb wyprzedził o 1.55,1 Fina Harriego Rovanperę (Peugeot 307 WRC) oraz o 3.40,2 Belga Francoisa Duvala. Ciekawie zapowiadała się walka o pozostałe miejsca na podium. Tymczasem żaden z kandydatów do drugiego miejsca nie ukończył rajdu.

Już przed startem z rywalizacji odpadł czwarty w klasyfikacji generalnej Carlos Sainz, który przygotowując się do imprezy miał wypadek i nie zdecydował się na jazdę. Rajd Australii miał być ostatnim startem w karierze 42-letniego Hiszpana, dwukrotnego mistrza świata. Wygrał on 26 wyścigów, co jest rekordem wśród kierowców rajdowych.

Na drugim odcinku specjalnym problemy techniczne samochodu zmusiły do wycofania się Estończyka Markko Martina (Ford) i stało się jasne, że wicemistrzem świata został Norweg Petter Solberg (Subaru). Także i jemu jednak nie udało się jednak ukończyć imprezy - na czwartym oesie uderzył w kamień i nie był w stanie kontynuować jazdy.

Po pierwszym etapie prowadził Fin Marcus Groenholm w Peugeocie, ale na pierwszym sobotnim odcinku specjalnym wypadł z trasy. W tej sytuacji prowadzenie objął Loeb i nie oddał go aż do mety.

Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!