mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Logan w Argentynie i Brazylii

Logan w Argentynie i Brazylii

Dwa największe kraje Ameryki Południowej będą kolejnymi rynkami, gdzie do sprzedaży trafi Logan. Logan – pod marką Renault – pojawi się w Argentynie w maju oraz w Brazylii w lipcu.

Logan w Argentynie i Brazylii

Po wprowadzeniu Logana w Kolumbii, Wenezueli i Ekwadorze, rozpoczyna się nowy etap wdrażania tzw. programu Zobowiązanie Renault 2009 w Ameryce Łacińskiej. Model Logan ma trafić do użytkowników pojazdów rodzinnych poszukujących przestronnego, niedrogiego pojazdu, który jest jednocześnie solidny i łatwy w konserwacji. Na rynku brazylijskim Logan będzie dostępny z wymaganymi na tym rynku najnowszej generacji silnikami na bioetanol.

Dwa największe rynki samochodowe w regionie – Brazylia i Argentyna – rozrastają się i stanowią dla Renault znaczący potencjał. W 2006 roku zarejestrowano w Brazylii ponad 1,8 mln pojazdów, zaś w Argentynie dalsze 420 tys. Oznacza to wzrost odpowiednio o 28% i 57% w latach 2004–2006.

Produkcja Logana odbywać się będzie w kompleksie Ayrtona Senny w Kurytybie, gdzie obecnie powstają modele Clio, Clio Sedan, Megane, Megane Grand Tour i Scenic. Logan będzie trzecim modelem wprowadzonym w Kurytybie w ciągu roku. Logan wykorzystuje wiele komponentów produkowanych lokalnie – 80% części powstaje w Brazylii. Docelowy poziom tej wartości to 90% do 2009 roku.

Zobacz więcej o modelu Dacia Logan

Czytaj także:
Logan zmienia markę (2007-04-13)

Test Dacia Logan MCV

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Dacia Logan
Dacia Logan
Cena podstawowa już od: 29 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Dacia Logan Wszystko o Dacia
Tematy w artykule: Dacia Dacia Logan

Podobne wiadomości:

Dacia Logan MCV w wersji Stepway

Dacia Logan MCV w wersji Stepway

Aktualności 2017-02-28

Nowa Dacia Duster - wyciekły pierwsze zdjęcia!

Nowa Dacia Duster - wyciekły pierwsze...

Aktualności 2017-08-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.