mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Logan w Argentynie i Brazylii

Logan w Argentynie i Brazylii

Dwa największe kraje Ameryki Południowej będą kolejnymi rynkami, gdzie do sprzedaży trafi Logan. Logan – pod marką Renault – pojawi się w Argentynie w maju oraz w Brazylii w lipcu.

Logan w Argentynie i Brazylii

Po wprowadzeniu Logana w Kolumbii, Wenezueli i Ekwadorze, rozpoczyna się nowy etap wdrażania tzw. programu Zobowiązanie Renault 2009 w Ameryce Łacińskiej. Model Logan ma trafić do użytkowników pojazdów rodzinnych poszukujących przestronnego, niedrogiego pojazdu, który jest jednocześnie solidny i łatwy w konserwacji. Na rynku brazylijskim Logan będzie dostępny z wymaganymi na tym rynku najnowszej generacji silnikami na bioetanol.

Dwa największe rynki samochodowe w regionie – Brazylia i Argentyna – rozrastają się i stanowią dla Renault znaczący potencjał. W 2006 roku zarejestrowano w Brazylii ponad 1,8 mln pojazdów, zaś w Argentynie dalsze 420 tys. Oznacza to wzrost odpowiednio o 28% i 57% w latach 2004–2006.

Produkcja Logana odbywać się będzie w kompleksie Ayrtona Senny w Kurytybie, gdzie obecnie powstają modele Clio, Clio Sedan, Megane, Megane Grand Tour i Scenic. Logan będzie trzecim modelem wprowadzonym w Kurytybie w ciągu roku. Logan wykorzystuje wiele komponentów produkowanych lokalnie – 80% części powstaje w Brazylii. Docelowy poziom tej wartości to 90% do 2009 roku.

Zobacz więcej o modelu Dacia Logan

Czytaj także:
Logan zmienia markę (2007-04-13)

Test Dacia Logan MCV

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Dacia Logan
Dacia Logan
Cena podstawowa już od: 29 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Dacia Logan Wszystko o Dacia
Tematy w artykule: Dacia Dacia Logan

Podobne wiadomości:

Dacia Dokker i Lodgy przechodzą lifting

Dacia Dokker i Lodgy przechodzą lifting

Aktualności 2017-01-20

Dacia Logan i Sandero odmłodzone

Dacia Logan i Sandero odmłodzone

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W pogoni za wydajnością
W pogoni za wydajnością
Coraz bardziej zaawansowane układy wtryskowe, poza zwiększaniem mocy silników, optymalizują proces spalania obniżając zużycie paliwa i zmniejszając emisję spalin.