mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Logan w Argentynie i Brazylii

Logan w Argentynie i Brazylii

Dwa największe kraje Ameryki Południowej będą kolejnymi rynkami, gdzie do sprzedaży trafi Logan. Logan – pod marką Renault – pojawi się w Argentynie w maju oraz w Brazylii w lipcu.

Logan w Argentynie i Brazylii

Po wprowadzeniu Logana w Kolumbii, Wenezueli i Ekwadorze, rozpoczyna się nowy etap wdrażania tzw. programu Zobowiązanie Renault 2009 w Ameryce Łacińskiej. Model Logan ma trafić do użytkowników pojazdów rodzinnych poszukujących przestronnego, niedrogiego pojazdu, który jest jednocześnie solidny i łatwy w konserwacji. Na rynku brazylijskim Logan będzie dostępny z wymaganymi na tym rynku najnowszej generacji silnikami na bioetanol.

Dwa największe rynki samochodowe w regionie – Brazylia i Argentyna – rozrastają się i stanowią dla Renault znaczący potencjał. W 2006 roku zarejestrowano w Brazylii ponad 1,8 mln pojazdów, zaś w Argentynie dalsze 420 tys. Oznacza to wzrost odpowiednio o 28% i 57% w latach 2004–2006.

Produkcja Logana odbywać się będzie w kompleksie Ayrtona Senny w Kurytybie, gdzie obecnie powstają modele Clio, Clio Sedan, Megane, Megane Grand Tour i Scenic. Logan będzie trzecim modelem wprowadzonym w Kurytybie w ciągu roku. Logan wykorzystuje wiele komponentów produkowanych lokalnie – 80% części powstaje w Brazylii. Docelowy poziom tej wartości to 90% do 2009 roku.

Zobacz więcej o modelu Dacia Logan

Czytaj także:
Logan zmienia markę (2007-04-13)

Test Dacia Logan MCV

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Dacia Logan
Dacia Logan
Cena podstawowa już od: 29 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Dacia Logan Wszystko o Dacia
Tematy w artykule: Dacia Dacia Logan

Podobne wiadomości:

Dacia Logan MCV w wersji Stepway

Dacia Logan MCV w wersji Stepway

Aktualności 2017-02-28

Nowa Dacia Duster - wyciekły pierwsze zdjęcia!

Nowa Dacia Duster - wyciekły pierwsze...

Aktualności 2017-08-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.