mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Logan z Rosji

Logan z Rosji

Renault dziś rozpoczął produkcję Dacii Logan w swoich podmoskiewskich zakładach Avtoframos. Francuski producent liczy na duży zbyt swoich tanich aut na tamtejszym rosnącym rynku.

Po Rumunii rosyjska wytwórnia będzie drugim zakładem produkującym Logany, które już latem zadebiutują w nadmoskiewskim kraju pod marką Renault, a nie jak gdzie indziej Dacii.

Ogólnie nowa inwestycja francuskiego koncernu kosztowała go 230 milionów euro, czego efektem będzie osiągnięcie zdolności produkcyjnej na poziomie 60.000 sztuk aut rocznie.

Współpraca firmy i rosyjskich władz rozpoczęła się już w 1998 roku, a decydujące decyzje dotyczące lokalizacji fabryki podjęte zostały dwa lata temu. Avtoframos należy obecnie w 76% do francuzów i 24% do władz Moskwy.

Firma produkować będzie auto, które od początku kierowane było do klientów krajów wzrastających, szukających taniego, pierwszego samochodu. W Rosji auta kosztujące poniżej 8.000 euro stanowią około 80% rynku.

Renault już posiada sieć 60 dealerów i 81 punktów sprzedaży w 41 miastach rosyjskich. Daje to niemal kompletne pokrycie miast z liczbą ludności większą od 500.000 ludzi. Kolejnym etapem, znacznie wspartym zapewne przez debiut Logana, będzie otwieranie nowych lokalizacji w mniejszych miastach.

Inauguracja produkcji i sprzedaży Logana w Rosji jest ważnym krokiem milowym dla tego modelu. Producent planuje wytwarzanie go jeszcze w fabrykach w Maroku i Kolumbii (od tego roku) oraz w Iranie i Indiach (od przyszłego roku).

Natomiast już w tym roku samochód zostanie wprowadzony na kolejne rynki, co sumarycznie da 30 - wszystko ma na celu osiągnięcie zbytu 1 miliona sztuk do 2010 roku.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.