mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Londyn stawia na ekologię

Londyn stawia na ekologię

Władze stolicy Anglii, Londynu przymierzają się do wymiany taboru miejskiego. Od 2012 roku wszystkie autobusy liniowe poruszające się po Londynie mają być wyposażone w silniki hybrydowe lub inne alternatywne do silników spalinowych, źródła napędu.

Londyn stawia na ekologię
Gwarancję zakupu nowych autobusów miejskich złożył kilka dni temu burmistrz Londynu, Ken Livingstone przy okazji wprowadzenia do obsługi pasażerów kolejnego piętrowego, hybrydowego auobusu Wrightbus Eclipse. Podstawową jednostką tego pojazdu jest silnik Diesla, który wspierany jest przez silnik elektryczny. Aktualnie po ulicach stolicy Anglii porusza się sześć podobnych autobusów.

Już niebawem kolejne autobusy hybrydowe pojawią się w Europie za sprawą polskiej firmy Solaris. Producent z Bolechowa właśnie testuje swój pierwszy model hybrydowy Urbino 18, który niebawem trafi do Niemiec. Kolejne egzemplarze są już w produkcji.

Czytaj także:

Pierwszy w Polsce autobus na etanol 2006-11-07

Hybrydowy Solaris Urbino 2006-07-25

Podobne wiadomości:

Pierwszy w Polsce autobus na etanol

Pierwszy w Polsce autobus na etanol

Aktualności 2006-11-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.