mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Londyńskie zmiany

Londyńskie zmiany

Jak doskonale wiemy, dość liczna grupa Polaków już jest bądź też myśli o przeniesieniu się i całych swoich rodzin do Wielkiej Brytanii, zatem ten temat może ich zainteresować.

Londyńskie zmiany
Otóż chodzi o tzw. Congestion Charge, czyli proekologiczne opłaty miejskie w Londynie - do tej pory trzeba było płacić osiem funtów za wjazd do specjalnej, centralnej strefy metropolii. Od 4 stycznia wchodzą w życie dość duże zmiany - głównymi z nich są: wzrost opłaty z ośmiu do dziesięciu funtów i zmiana warunkowania które samochody są z rzeczonej opłaty zwolnione.

Do tej pory samochody napędzane alternatywnymi źródłami bądź też hybrydami były zwolnione z opłaty miejskiej na zasadach AFD - Alternative Fuel Discount. Teraz będzie obowiązywała zasada GVD - Greener Vehicle Discount, która pozwoli samochodom, które emitują do atmosfery mniej niż 100g/km CO2 i spełniają normy Euro5, na wjazd do miasta bez żadnych dodatkowych opłat. To oznacza, że auta z konwencjonalnymi napędami benzynowymi bądź Dieselami będą mogły korzystać z ulgi, a hybrydy, które nie mieszczą się w normie, stracą swoje dotychczasowe przywileje. Jeśli jednak hybryda taka zostanie zarejstrowana do 24 grudnia tego roku, będzie mogła korzystać z udogodnień aż do końca grudnia 2012 roku.

Podobne wiadomości:

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Kierowcy poszukiwani na rynku pracy

Finanse i prawo 2015-11-04

Angielskie drogi doładują elektryczne auta

Angielskie drogi doładują elektryczne auta

Aktualności 2015-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.