mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Londyńskie zmiany

Londyńskie zmiany

Jak doskonale wiemy, dość liczna grupa Polaków już jest bądź też myśli o przeniesieniu się i całych swoich rodzin do Wielkiej Brytanii, zatem ten temat może ich zainteresować.

Londyńskie zmiany
Otóż chodzi o tzw. Congestion Charge, czyli proekologiczne opłaty miejskie w Londynie - do tej pory trzeba było płacić osiem funtów za wjazd do specjalnej, centralnej strefy metropolii. Od 4 stycznia wchodzą w życie dość duże zmiany - głównymi z nich są: wzrost opłaty z ośmiu do dziesięciu funtów i zmiana warunkowania które samochody są z rzeczonej opłaty zwolnione.

Do tej pory samochody napędzane alternatywnymi źródłami bądź też hybrydami były zwolnione z opłaty miejskiej na zasadach AFD - Alternative Fuel Discount. Teraz będzie obowiązywała zasada GVD - Greener Vehicle Discount, która pozwoli samochodom, które emitują do atmosfery mniej niż 100g/km CO2 i spełniają normy Euro5, na wjazd do miasta bez żadnych dodatkowych opłat. To oznacza, że auta z konwencjonalnymi napędami benzynowymi bądź Dieselami będą mogły korzystać z ulgi, a hybrydy, które nie mieszczą się w normie, stracą swoje dotychczasowe przywileje. Jeśli jednak hybryda taka zostanie zarejstrowana do 24 grudnia tego roku, będzie mogła korzystać z udogodnień aż do końca grudnia 2012 roku.

Podobne wiadomości:

Europejczycy kupują więcej aut, Rosjanie coraz mniej

Europejczycy kupują więcej aut, Rosjanie...

Aktualności 2015-04-09

Królowa Anglii też jeździ SUVem!

Królowa Anglii też jeździ SUVem!

Samochody luksusowe 2015-06-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.