mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Los Angeles Auto Show - koniec sezonu nowości

Los Angeles Auto Show - koniec sezonu nowości

Targi Motoryzacyjne Greater Los Angeles International Auto Show tak naprawdę weszły do grona liczących się imprez motoryzacyjnych dopiero przed rokiem. Do tego czasu dość długo znajdowały się w cieniu targów NAIAS odbywających się w styczniu każdego roku.

Los Angeles Auto Show - koniec sezonu nowości

Mimo iż oba miasta (Los Angeles i Detroit) dzielą od siebie tysiące kilometrów, to jednak podobny termin targów (styczeń) powodował, iż znaczenie wystawy tej na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych było co najwyżej średnie. Do zeszłego roku jednak tylko. Od 2006 roku zmieniono termin targów w Los Angeles z początku roku na listopad. Jednocześnie targi zyskały międzynarodowe znaczenie. W ten sposób prestiż wystawy w mieście aniołów wzrósł szybko i dość wyraźnie. Obecnie, obok styczniowych targów w Detroit oraz kwietniowych w Nowym Jorku, wystawa w Los Angeles należy do największych tego typu imprez na kontynencie amerykańskim.

To umiędzynarodowienie targów w LA spowodowało także, iż w ostatnim czasie coraz więcej europejskich producentów decyduje się pokazać tam po raz pierwszy swoje nowości. I to także takie, które pojawią się w przyszłości i na Starym Kontynencie. O tym, jak ważny jest rynek amerykański, najdobitniej świadczy też obecność sporej liczby koncernów azjatyckich.

W tegorocznej edycji targów organizatorzy zapowiadają nieco ponad 40 premier, w tym 14 światowych. Nie zabraknie oczywiście i sporej liczby aut koncepcyjnych.

Nowości:
Audi Cross Cabrio quattro
Dodge Durango i Chrysler Aspen Hybrid
Dodge Viper SRT10 ACR
Ford Mustang Bullitt
Honda FCX Clarity
Hyundai Genesis Coupe
Lincoln MKS
Nissan Murano
Pontiac Vibe
Porsche Cayenne Hybrid
Subaru Impreza WRX STI
Toyota Sequoia
Volkswagen space up! blue

Targi motoryzacyjne w Los Angeles dla publiczności otwarte będą od 16 do 25 listopada. Wcześniej, 14 i 15 listopada, odbędą się dni prasowe dla przedstawicieli świata mediów. 

Tematy w artykule: targi motoryzacyjne

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando