mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lotos będzie miał biodiesel

Lotos będzie miał biodiesel

Lotos uruchomił w Czechowicach-Dziedzicach fabrykę, w której powstawać będą biokomponenty używane jako dodatek do oleju napędowego i produkcji paliwa popularnie zwanego biodieslem.

Wybudowane kosztem ok. 80 mln zł instalacje będą mogły wyprodukować 100 tys. ton estrów metylowych kwasów tłuszczowych oraz 12 tys. ton gliceryny technicznej rocznie. W budowie instalacji do produkcji FAME (z ang. Fatty Acid Methyl Ester) udział wzięły takie firmy, jak MAN Ferrostaal, Prochem i LOTOS Serwis.

W celu dostosowania się do wymogów uchwalonego przez rząd Narodowego Celu Wskaźnikowego, dotyczących zawartości biokomponentów w paliwach, Grupa Lotos wybudowała również instalację do magazynowania i dozowania estrów do olejów napędowych.

- Inwestycja Grupy LOTOS na Śląsku powstała z myślą o zaspokojeniu przede wszystkim potrzeb polskiego rynku - podkreśla Paweł Olechnowicz, prezes Grupy Lotos. - Dziś Grupa Lotos włącza się do gry o rynek biopaliw.

Osiągnięcie Narodowego Celu Wskaźnikowego, czyli minimalnego udziału biokomponentów oraz innych paliw odnawialnych w ogólnej ilości paliw i biopaliw zużywanych w transporcie w ciągu roku, Grupa Lotos osiągnie poprzez produkcję oleju napędowego i benzyny z udziałem biokomponentów w wielkości do 5% oraz skierowanie do sprzedaży m.in. 100% biopaliwa produkowanego w nowo otwartej fabryce biokomponentu FAME w Czechowicach-Dziedzicach.
Tematy w artykule: Lotos biopaliwa

Podobne wiadomości:

Jakość paliw 2014 - jest nieco lepiej

Jakość paliw 2014 - jest nieco lepiej

Aktualności 2015-04-01

Ropa skończy się za ponad 50 lat

Ropa skończy się za ponad 50 lat

Aktualności 2014-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic