mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lotos będzie miał biodiesel

Lotos będzie miał biodiesel

Lotos uruchomił w Czechowicach-Dziedzicach fabrykę, w której powstawać będą biokomponenty używane jako dodatek do oleju napędowego i produkcji paliwa popularnie zwanego biodieslem.

Wybudowane kosztem ok. 80 mln zł instalacje będą mogły wyprodukować 100 tys. ton estrów metylowych kwasów tłuszczowych oraz 12 tys. ton gliceryny technicznej rocznie. W budowie instalacji do produkcji FAME (z ang. Fatty Acid Methyl Ester) udział wzięły takie firmy, jak MAN Ferrostaal, Prochem i LOTOS Serwis.

W celu dostosowania się do wymogów uchwalonego przez rząd Narodowego Celu Wskaźnikowego, dotyczących zawartości biokomponentów w paliwach, Grupa Lotos wybudowała również instalację do magazynowania i dozowania estrów do olejów napędowych.

- Inwestycja Grupy LOTOS na Śląsku powstała z myślą o zaspokojeniu przede wszystkim potrzeb polskiego rynku - podkreśla Paweł Olechnowicz, prezes Grupy Lotos. - Dziś Grupa Lotos włącza się do gry o rynek biopaliw.

Osiągnięcie Narodowego Celu Wskaźnikowego, czyli minimalnego udziału biokomponentów oraz innych paliw odnawialnych w ogólnej ilości paliw i biopaliw zużywanych w transporcie w ciągu roku, Grupa Lotos osiągnie poprzez produkcję oleju napędowego i benzyny z udziałem biokomponentów w wielkości do 5% oraz skierowanie do sprzedaży m.in. 100% biopaliwa produkowanego w nowo otwartej fabryce biokomponentu FAME w Czechowicach-Dziedzicach.
Tematy w artykule: Lotos biopaliwa

Podobne wiadomości:

Oto najlepsze stacje benzynowe w naszym kraju

Oto najlepsze stacje benzynowe w naszym kraju

Aktualności 2014-04-16

Jakość paliw 2014 - jest nieco lepiej

Jakość paliw 2014 - jest nieco lepiej

Aktualności 2015-04-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross