mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lotos obniża ceny paliw

Lotos obniża ceny paliw

Wczoraj Grupa Lotos obniżyła ceny paliw zarówno w handlu hurtowym jak i detalicznym. Benzyny tanieją o 70 zł na 1000 litrów. Na stacjach paliw należących do Lotosu zapłacimy 8 groszy mniej za litr paliwa.

O 45 zł na 1000 litrów tanieją również oleje napędowe. Oznacza to 5 groszy mniej na każdym litrze.

Obniżki cen naszych paliw są większe niż wynikało by to z obniżenia podatku akcyzowego - podkreśla Paweł Olechnowicz, prezes zarządu Grupy Lotos SA. - Działamy w interesie naszych klientów ponieważ wiemy, że wysokie ceny paliw wywierają niekorzystny wpływ na budżety rodzinne i ogólne koszty gospodarki.

Aby zahamować wzrost cen paliw rząd obniżył podatek akcyzowy na benzynę o 50 zł na 1000 litrów. Nie zmniejszyła się jednak akcyza na oleje napędowe.

Zmniejszyliśmy też ceny oleju napędowego, na którego akcyza nie została obniżona. W trudnej sytuacji na światowych rynkach ropy i produktów naftowych dokładamy starań, aby wysokie rekordowe ceny tego surowca jak najmniej obciążały polskich klientów - dodał prezes Olechnowicz - Uważnie śledzimy rozwój sytuacji na światowych rynkach ropy naftowej, jak również kurs złotego do dolara w celu minimalizacji niekorzystnych skutków najwyższych od ponad 20 lat cen ropy naftowej.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!