mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lotos przejmie 12 stacji Slovnaftu

Lotos przejmie 12 stacji Slovnaftu

Spółka Lotos będzie mogła przejąć kontrolę nad częścią Slovnaft Polska. W opinii prezesa UOKiK wzmocnienie Lotosu wywrze pozytywny wpływ na konkurencję.

11 października 2005 r. do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło zgłoszenie zamiaru koncentracji, polegającej na przejęciu kontroli przez Lotos Paliwa nad 12 stacjami paliw należącymi do Slovnaft Polska.

W związku z tym, że łączny obrót przedsiębiorców biorących udział w koncentracji przekroczył równowartość 50 mln euro, transakcja podlegała zgłoszeniu do UOKiK.

Spółka Slovnaft należy do grupy kapitałowej MOL. Sprzedaż stacji wiąże się z planami wycofania się koncernu z polskiego rynku detalicznej sprzedaży paliw. W opinii Urzędu powyższa transakcja może wywrzeć pozytywny wpływ na konkurencję. Wzmocnienie pozycji Grupy Lotos wobec głównego konkurenta - PKN Orlen, który posiada pozycję dominującą na polskim rynku sprzedaży paliw, należy uznać za korzystne z punktu widzenia polityki antymonopolowej i ochrony interesów konsumentów.

Biorąc pod uwagę powyższe, prezes UOKiK uznał, że przejęcie kontroli przez Lotos nad 12 stacjami paliw Slovnaft nie stanowi zagrożenia dla konkurencji i wyraził zgodę na koncentrację.

Czytaj także:
Nie będzie tanich stacji Lotos (2005-12-27)

Lotos przejmuje stacje Esso (2005-08-24)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.