mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lotos przejmie 12 stacji Slovnaftu

Lotos przejmie 12 stacji Slovnaftu

Spółka Lotos będzie mogła przejąć kontrolę nad częścią Slovnaft Polska. W opinii prezesa UOKiK wzmocnienie Lotosu wywrze pozytywny wpływ na konkurencję.

11 października 2005 r. do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło zgłoszenie zamiaru koncentracji, polegającej na przejęciu kontroli przez Lotos Paliwa nad 12 stacjami paliw należącymi do Slovnaft Polska.

W związku z tym, że łączny obrót przedsiębiorców biorących udział w koncentracji przekroczył równowartość 50 mln euro, transakcja podlegała zgłoszeniu do UOKiK.

Spółka Slovnaft należy do grupy kapitałowej MOL. Sprzedaż stacji wiąże się z planami wycofania się koncernu z polskiego rynku detalicznej sprzedaży paliw. W opinii Urzędu powyższa transakcja może wywrzeć pozytywny wpływ na konkurencję. Wzmocnienie pozycji Grupy Lotos wobec głównego konkurenta - PKN Orlen, który posiada pozycję dominującą na polskim rynku sprzedaży paliw, należy uznać za korzystne z punktu widzenia polityki antymonopolowej i ochrony interesów konsumentów.

Biorąc pod uwagę powyższe, prezes UOKiK uznał, że przejęcie kontroli przez Lotos nad 12 stacjami paliw Slovnaft nie stanowi zagrożenia dla konkurencji i wyraził zgodę na koncentrację.

Czytaj także:
Nie będzie tanich stacji Lotos (2005-12-27)

Lotos przejmuje stacje Esso (2005-08-24)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Roberta Kubicy. Polski kierowca pojawi się w drugiej połowie października na torze Silverstone w bolidzie Williamsa.