mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lotos przejmuje stacje Esso

Lotos przejmuje stacje Esso

278.500 tys. zł netto zapłaci Grupa Lotos za 39 stacji paliw Esso oraz 14 nieruchomości przeznaczonych pod budowę stacji paliw położonych na terenie całego kraju.

Wstępna umowa zakupu podpisana została dzisiaj w Warszawie. Natomiast ostateczna umowa sprzedaży sieci stacji zostanie zawarta po uzyskaniu stosownych zgód korporacyjnych i urzędowych.

- Zakupione stacje zlokalizowane są w najbardziej strategicznych obszarach Polski, takich jak: Wielkopolska, Mazowsze czy też rynek Polski południowej, wzmacniając naszą pozycję w tych regionach - powiedział po podpisaniu umowy Paweł Olechnowicz, prezes zarządu Grupy Lotos.

Lotos skokowo zwiększy liczbę stacji własnych z obecnych 74 do 113, a po wybudowaniu stacji paliw na zakupionych nieruchomościach do 127. Umacni to firmę Lotos na pozycji wicelidera na detalicznym rynku paliw w Polsce zwiększając liczbę stacji z 346 do 385. Jednocześnie udział w rynku sieci stacji Lotos wzrośnie do poziomu ok. 7,5%. 

W konsekwencji podpisanej umowy Grupa Lotos zyska również możliwość obsługi klientów krajowych i międzynarodowych tankujących z użyciem kart flotowych.  Łączny wolumen sprzedaży paliw na stacjach sieci Esso w 2004 r. wyniósł ok. 204 mln litrów co  daje średnią ok. 5,2 miliona litrów rocznej sprzedaży na jedną lokalizację.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.