mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lotos rozszerza ofertę flotową o Litwę, Łotwę i Estonię

Lotos rozszerza ofertę flotową o Litwę, Łotwę i Estonię

Spółka Lotos Paliwa podpisała umowę z Esso Deutschland/ExxonMobil w zakresie rozszerzenia współpracy flotowej w ramach programu międzynarodowych kart Lotos/Esso.

Lotos rozszerza ofertę flotową o Litwę, Łotwę i Estonię

Dzięki zawartemu porozumieniu polska spółka od 1 września 2009 stanie się wyłącznym przedstawicielem ExxonMobil i zyska prawo do samodzielnego pozyskiwania i obsługi firm transportowych z Litwy, Łotwy i Estonii.

- To z pewnością nie pierwsza, ani ostatnia nasza inwestycja w krajach bałtyckich - komentuje Maciej Szozda, wiceprezes i dyrektor ds. handlu Grupy Lotos. - Sprzedajemy tam z powodzeniem oleje silnikowe, nasz udział w tamtejszym rynku asfaltów wyniósł w ubiegłym roku 20 procent, a na samej Litwie sięgnął 35 procent. Poprzez litewską spółkę Petrobaltiku jesteśmy również zaangażowani w projekty poszukiwawczo-wydobywcze w tamtym regionie.

Negocjacje z ExxonMobil, dotyczące poszerzenia współpracy o republiki nadbałtyckie, rozpoczęto już w lipcu ubiegłego roku. Dla Lotosu priorytetem było zapewnienie spółce odpowiedniego poziomu wpływów z prowizji agencyjnej, jak i utrzymanie bezpieczeństwa kredytowego przy współpracy z kontrahentami zza wschodniej granicy. Oba te cele udało się osiągnąć.

- Oprócz poszerzenia dotychczasowej działalności agencyjnej o nowe kraje partnerzy z ExxonMobil zaproponowali nam przejęcie obsługi całości własnego portfela klientów z Litwy, Łotwy i Estonii. To około trzystu firm transportowych - podkreśla Hanka Krzyżańska, prezes spółki Lotos Paliwa.

Z uwagi na dużą skalę całego przedsięwzięcia w pierwszym etapie dokonany zostanie transfer kilkudziesięciu klientów z republik nadbałtyckich, którzy od 1 września, po podpisaniu umów z Lotosemi, zostaną wyposażeni w karty co-brand Lotos/Esso.

Spółka już w 2008 r. aktywnie weszła na rynek litewski oraz częściowo łotewski oferując karty paliwowe Lotos Biznes tamtejszym przewoźnikom, działającym w ruchu międzynarodowym i przejeżdżającym w tranzycie przez Polskę.

Lotos Paliwa od grudnia 2005 r. jest przedstawicielem koncernu ExxonMobil w Polsce w zakresie pozyskiwania i obsługi działających w ruchu międzynarodowym polskich firm transportowych, dla wspólnie wydawanych kart flotowych Lotos/Esso.

Karty te umożliwiają kierowcom realizowanie zakupów paliw i innych produktów oraz usług w sieci Esso oraz dodatkowo na stacjach Shell w całej Europie. W sumie daje to możliwość korzystania z usług na preferencyjnych warunkach w sieci ok. 13 tys. stacji paliw.


Podobne wiadomości:

Które benzynowe auta palą najmniej?

auto motor i sport 0000-00-00

Lukoil sprzedaje swoje stacje w Polsce

Lukoil sprzedaje swoje stacje w Polsce

Aktualności 2016-02-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando