mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lotos zatrudnia

Lotos zatrudnia

Lotos Paliwa, największa pod względem liczby pracowników spółka Grupy Lotos, zatrudnia blisko 1100 osób. Do końca tego roku firma planuje stworzyć ok. 600 nowych miejsc pracy, głównie w Polsce południowej.

Lotos Paliwa powstała w 2002 r. i jest jedną z piętnastu spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej Grupa Lotos. Odpowiedzialna jest za zarządzanie siecią stacji paliw Grupy Lotos. W roku 2004 firma osiągnęła przychody w wysokości ok. 1,3 mld zł, przy 600 mln zł w roku 2003 i sprzedała ponad 500 tys. m3 paliw, w porównaniu do 260 tys. m3 w roku 2003. Spółka na koniec 2004 r. posiadała 74 stacje własne (przy 43 na początku roku) oraz ponad 320 stacji i umów patronackich oraz partnerskich. Sieć stacji paliw Grupy Lotos osiągnęła w roku 2004 ok. 6,5% udziału w rynku detalicznym.

- W ciągu ostatnich dwóch lat zwiększyliśmy liczbę stacji własnych ponad trzykrotnie. W roku 2005 zamierzamy kontynuować wzrost udziału w rynku detalicznym, ale również oferować klientom profesjonalny serwis paliwowy, oferując sprzedaż paliw i lekkiego oleju opałowego w całym kraju - komentuje Marcin Herra, prezes Zarządu Lotos Paliw - Dzięki temu zdecydowanie zwiększymy przychody oraz zapewnimy dalszy rozwój zatrudnienia w spółce.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda rośnie w Polsce i na świecie
Skoda rośnie w Polsce i na świecie
Czeski producent wchodzi z impetem w 2017 rok, kontynuując pozytywny trend z roku poprzedniego. W samym styczniu Skoda dostarczyła rekordową liczbę samochodów, notując najwyższe wzrosty w Europie Wschodniej i Środkowej.