mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lotus-Renault ma być bliżej czołówki

Lotus-Renault ma być bliżej czołówki

James Allison - główny technik zespołu Lotus Renault GP udzielił w wywiadu, w którym zapewnia między innymi, że francuski zespół powinien niebawem dołączyć do topowej dwójki zespołów - Red Bulla i McLarena.

Lotus-Renault ma być bliżej czołówki
Jaka jest Twoja ocena wyników zespołu w GP Turcji?
Jestem bardziej usatysfakcjonowany niż szczęśliwy – i to chyba jest właściwa odpowiedź. Wynik jest satysfakcjonujący, bo dotarliśmy na metę zajmując lepsze miejsca niż podczas kwalifikacji, ale nie cieszę się, bo dzieli nas zbyt duży dystans od zespołów ze ścisłej czołówki.

Ze strategicznego punktu ten wyścig był bardzo trudny. Jak planuje się wyścig, w którym wiadomo, że prawdopodobnie będzie w nim wiele pit stopów?
Piątkowe przygotowania wykazały mniej więcej jak będą się sprawować opony miękkie i twarde jedne względem drugich, a z tego można było przewidzieć jaki to będzie mniej więcej wyścig. Od piątku było już jasne, że będzie to wyścig z czterema pit stopami, ale byłą też możliwość zmniejszenia ich do trzech. W końcu przyjęliśmy taktykę czterech pit stopów i uważam, że z perspektywy czasu był to najlepszy wybór, którego również dokonała większość innych zespołów.

Czego możemy oczekiwać od bolidów w Hiszpanii i Monako?
Monako będzie oczywiście pasowało naszemu bolidowi tak, jak to miało miejsce w latach poprzednich. Myślę, że GP Hiszpanii będzie podobny do GP Turcji, chociaż przed tym wyścigiem musimy dokonać trochę ulepszeń w bolidzie. Następne wyścigi będą ważnymi etapami naszej strategii ciągłego wysiłku polepszania osiągów samochodu szybciej od konkurencji.

Jak dotąd w tym sezonie udało nam się utrzymać albo zmniejszyć dystans do pole position, jak również dystans do zespołów McLaren i Ferrari. Mercedes w Turcji sprawował się raczej dobrze, ale zmniejszymy odległość, która nas dzieli od zespołów z czołówki. Uważam, że miejsce w czołowej szóstce z całą pewnością jest w naszym zasięgu.
Tematy w artykule: F1 James Allison Lotus Renault GP

Podobne wiadomości:

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.