mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lotus będzie "na swoim"

Lotus będzie "na swoim"

Lotus będzie projektował i budował swoje własne silniki V6 i V8 po tym, jak zdecydował o odłożeniu na później produkcji nowego Elana.

Lotus będzie
Dany Bahar, szef firmy, stwierdził, że ponad 450 konne auto z motorem V6 jest "za bliskie" noweu Espritowi, dlatego odłoży je na później, czyli aż na koniec pięcioletniego planu rozwojowego marki. Fundusze, przeznaczone wcześniej na rozwój Elana, pójdą w takim razie na nową rodzinę silników, która może zawierać w sobie rzędowego czterocylindrowca.

- To duże wyzwanie finansowe, bo zaprojektowane i stworzenie silnika od podstaw jest niesamowicie drogie - komentował dalej Bahar. - Jednak ze względu na to, że Elan wejdzie dopiero za pare lat, mamy pieniądze na takie przedsięwzięcie.

Praca nad nowymi silnikami rozpoczęła się pod koniec zeszłego roku, a prototyp pierwszego V8 pojawi się już w tym miesiącu, a przynajmniej ma się pojawić. Wewnętrzne źródła podają, że motor ma mieć nawet 550 - 570 koni mechanicznych, zatem brytyjscy inżynierowie celują w Ferrari i Lambo.

Pierwsza decyzja o ruszeniu z projektem własnych silników została podjęta po przeprowadzeniu internetowej sondy zaraz po paryskich targach w zeszłym roku, w której Lotus zapytał internautów, czy powinien stworzyć coś swojego, czy dalej kontynuować używanie toyotowskich jednostek. Aż 10 tysięcy użytkowników sieci wzięło udział w sondzie, a znakomita większość z nich opowiedziała się za pierwszą opcją.

Sonda zawierała jeszcze jedno pytanie - czy Lotus powinien mieć w swojej ofercie czterodrzwiowy model - Eterne. Tutaj także posypały się głosy na "tak". Jednak koncept Eterne to tak na prawdę przedłużona wersja Elite, zatem Lotus nie będzie musiał za dużo inwestować w cały projekt.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lotus
Tematy w artykule: produkcja silnikow Lotus silnik

Podobne wiadomości:

Nowy silnik V8 od Porsche

Nowy silnik V8 od Porsche

Technika 2016-05-06

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.