mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lotus będzie "na swoim"

Lotus będzie "na swoim"

Lotus będzie projektował i budował swoje własne silniki V6 i V8 po tym, jak zdecydował o odłożeniu na później produkcji nowego Elana.

Lotus będzie
Dany Bahar, szef firmy, stwierdził, że ponad 450 konne auto z motorem V6 jest "za bliskie" noweu Espritowi, dlatego odłoży je na później, czyli aż na koniec pięcioletniego planu rozwojowego marki. Fundusze, przeznaczone wcześniej na rozwój Elana, pójdą w takim razie na nową rodzinę silników, która może zawierać w sobie rzędowego czterocylindrowca.

- To duże wyzwanie finansowe, bo zaprojektowane i stworzenie silnika od podstaw jest niesamowicie drogie - komentował dalej Bahar. - Jednak ze względu na to, że Elan wejdzie dopiero za pare lat, mamy pieniądze na takie przedsięwzięcie.

Praca nad nowymi silnikami rozpoczęła się pod koniec zeszłego roku, a prototyp pierwszego V8 pojawi się już w tym miesiącu, a przynajmniej ma się pojawić. Wewnętrzne źródła podają, że motor ma mieć nawet 550 - 570 koni mechanicznych, zatem brytyjscy inżynierowie celują w Ferrari i Lambo.

Pierwsza decyzja o ruszeniu z projektem własnych silników została podjęta po przeprowadzeniu internetowej sondy zaraz po paryskich targach w zeszłym roku, w której Lotus zapytał internautów, czy powinien stworzyć coś swojego, czy dalej kontynuować używanie toyotowskich jednostek. Aż 10 tysięcy użytkowników sieci wzięło udział w sondzie, a znakomita większość z nich opowiedziała się za pierwszą opcją.

Sonda zawierała jeszcze jedno pytanie - czy Lotus powinien mieć w swojej ofercie czterodrzwiowy model - Eterne. Tutaj także posypały się głosy na "tak". Jednak koncept Eterne to tak na prawdę przedłużona wersja Elite, zatem Lotus nie będzie musiał za dużo inwestować w cały projekt.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lotus
Tematy w artykule: produkcja silnikow Lotus silnik

Podobne wiadomości:

Co wybrać - diesel czy benzyna?

Co wybrać - diesel czy benzyna?

Zakup i sprzedaż samochodu 2016-09-06

Toyota Yaris - nowy silnik 1.5

Toyota Yaris - nowy silnik 1.5

Technika 2017-01-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka
Już niebawem katowicki oddział GDDKiA ogłosi ponowny przetarg na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej trasy S1 do lotniska Katowice. Pierwszy przetarg trwał dwa lata i został kilka dni temu unieważniony.