mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lotus - reaktywacja

Lotus - reaktywacja

Brytyjski producent sportowych samochodów marki Lotus ogłosił niedawno, iż zamierza zbudować samochód, który będzie następcą legendarnego modelu Esprit. Nowe auto już pod koniec aktualnej dekady ma pozostać flagowym produktem tej marki.

Lotus - reaktywacja

Kilka dni temu informacje te zostały uzupełnione o plany, które zakładają premierę dwóch całkowicie nowych samochodów. Jednym z nich będzie model należący do średniej klasy, który wejdzie do sprzedaży najprawdopodobniej już w grudniu 2008 roku. Kolejną nowością sygnowaną znaczkiem Lotusa będzie samochód o mocno sportowych parametrach, który powstanie przy współpracy z firmą Proton. O ponad rok przedłużono jednak premierę całkowicie nowej odsłony modelu Esprit. Zostanie on oficjalnie zaprezentowany nie wcześniej jednak niż w grudniu 2009 roku.

Opóźnienie zostało spowodowane tym, że konstruktorzy nowego Lotusa mają zaimplementować w niego dużo więcej 'lotusowego DNA', a przy okazji także innych modyfikacji, których wymaga dzisiejszy globalny rynek motoryzacyjny. Jakiś czas temu pojawiły się informacje o tym, że Proton współpracował z Lotusem nad nisko-budżetowym modelem, którego cena w przeliczeniu miała mieścić się w granicach 45-60 tysięcy złotych. Lotus potwierdził także informacje na temat tego, że współpracował przy konstruowaniu zaniechanego już Volkswagena GX3.

W aktualnym zestawieniu samochodów marki Lotus znajdują się samochody takie jak Elise, Exige, a także prezentowany jakiś czas temu Europa S. Prace rozwojowe nad dwoma z trzech całkowicie nowych modeli są póki co w toku i ulegną przyspieszeniu w przeciągu najbliższych miesięcy.

Czytaj także:

Proton z brytyjskim rodowodem (2006-08-25)

Etanolowy demon (2006-08-24)

Elektryczny Amerykanin (2006-07-21)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lotus
Tematy w artykule: Lotus Proton

Podobne wiadomości:

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Aktualności 2015-06-10

Lotus Evora 400 ląduje w Genewie

Lotus Evora 400 ląduje w Genewie

Premiery 2015-03-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.