mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lotus sprzedany!

Lotus sprzedany!

Malezyjski rząd sprzedał za kwotę 410 milionów dolarów 43 procent udziałów w marce Proton, który jest właścicielem brytyjskiej marki Lotus.

Lotus sprzedany!
Udziały zostały sprzedane  firmie DRB-Hicom, która należy do malezyjskiego miliardera Syeda Mokhtara Al-Bukhary. Przedsiębiorstwo zajmuje się serwisem aut, transportem oraz branżą energetyczną. W ramach transakcji DRB-Hicom przejmie kontrolę nad dwoma fabrykami w Malezji.

Ważniejszą jednak kwestią jest fakt, że w ramach tych 43% przejętych udziałów firma kontroluje teraz brytyjską legendarną markę Lotus, która kilka godzin temu należała wraz z Protonem do rządu Malezji. Nie jasna jest przyszłość Lotusa, który jak donosiły ostatnie plotki może zostać sprzedany gdy Proton trafi w ręce prywatne. Jednym z zainteresowanych jest Genii Capital, należące do Gerarda Lopeza, który jest właścicielem zespołu Lotus startującego w Formule 1. W przeciągu najbliższych dni powinniśmy poznać oficjalne stanowisko Lotusa w tej sprawie.  
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lotus
Tematy w artykule: Lotus Proton

Podobne wiadomości:

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Aktualności 2015-06-10

Lotus Evora 400 ląduje w Genewie

Lotus Evora 400 ląduje w Genewie

Premiery 2015-03-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross