mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lotus sprzedany!

Lotus sprzedany!

Malezyjski rząd sprzedał za kwotę 410 milionów dolarów 43 procent udziałów w marce Proton, który jest właścicielem brytyjskiej marki Lotus.

Lotus sprzedany!
Udziały zostały sprzedane  firmie DRB-Hicom, która należy do malezyjskiego miliardera Syeda Mokhtara Al-Bukhary. Przedsiębiorstwo zajmuje się serwisem aut, transportem oraz branżą energetyczną. W ramach transakcji DRB-Hicom przejmie kontrolę nad dwoma fabrykami w Malezji.

Ważniejszą jednak kwestią jest fakt, że w ramach tych 43% przejętych udziałów firma kontroluje teraz brytyjską legendarną markę Lotus, która kilka godzin temu należała wraz z Protonem do rządu Malezji. Nie jasna jest przyszłość Lotusa, który jak donosiły ostatnie plotki może zostać sprzedany gdy Proton trafi w ręce prywatne. Jednym z zainteresowanych jest Genii Capital, należące do Gerarda Lopeza, który jest właścicielem zespołu Lotus startującego w Formule 1. W przeciągu najbliższych dni powinniśmy poznać oficjalne stanowisko Lotusa w tej sprawie.  
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lotus
Tematy w artykule: Lotus Proton

Podobne wiadomości:

Crossover Lotusa lepszy niż Macan

Crossover Lotusa lepszy niż Macan

Aktualności 2015-07-02

Lotus Evora 400 - najmocniejszy i najszybszy

Lotus Evora 400 - najmocniejszy i najszybszy

Premiery 2015-02-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.