mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Louis Schweizer nowym prezesem ACEA

Louis Schweizer nowym prezesem ACEA

Szef koncernu Renault zastąpił Jean-Martina Folza z PSA

Począwszy od 1 stycznia 2003 r. stanowisko prezesa Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (ang. ACEA) objął Louis Schweizer, Prezes i Dyrektor Generalny koncernu Renault. Schweizer powiedział, że zamierza kontynuować działania poprzednika w zakresie wprowadzania systemu dystrybucji pojazdów w UE, jego rozszerzeniu o nowych członków i ujednolicaniu międzynarodowych norm technicznych. Ważnym elementem będzie troska o środowisko, w szczególności ograniczanie emisji dwutlenku węgla oraz bezpieczeństwa na drogach i to z uwzględnieniem zarówno pasażerów, jak i pieszych. Francuz wyraził też przekonanie, że zachowanie konstruktywnych stosunków z instytucjami UE przyczyni się do znalezienia najlepszych rozwiązań.

Louis Schweizer, obywatel francuski, urodził się w 1942 r. w Genewie. Ukończył Paris Institut d’Etudes Politiques i Ecole Nationale d’Administration. W 1986 r. stał się członkiem zarządu Renault, a od 1998 r. zajmował się finansami i kierował strategicznym planowaniem. W 1989 r. objął stanowisko Executive Vice President, a rok później, w grudniu, President and Chief Operating Officer. Od maja 1992 r. zajmuje stanowisko Prezesa i Dyrektora Generalnego koncernu Renault. Schweizer był już prezydentem ACEA w 1997 r.

Stowarzyszenie ACEA zostało założone w 1991 r. i reprezentuje 13 największych europejskich producentów samochodów osobowych, ciężarowych i busów. Wszyscy członkowie ACEA to czołowi gracze światowego rynku motoryzacyjnego, prowadzący działania (badania, projektowanie, produkcję i sprzedaż) na terenie Unii Europejskiej, gdzie produkują ponad 16 mln pojazdów rocznie i zatrudniają 1,1 mln osób.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.