mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Lubiak i Wisławski na podium Mistrzostw Polski

Lubiak i Wisławski na podium Mistrzostw Polski

Zajęciem trzeciego miejsca w grupie i szóstego generalnie w Rajdzie Warszawskim zakończyła bardzo udany sezon załoga Castrol Rally Team.

 Rajd Warszawski potwierdził, że Maciek Lubiak robi stałe postępy i jeździ coraz pewniej i szybciej. Na najdłuższych odcinkach Warszawskiego w okolicach Płońska skutecznie walczył nie tylko z kierowcami „enek” ale i z zawodnikami dysponującymi teoretycznie mocniejszymi autami. Dziewięć odcinków pierwszego dnia „ustawiło” klasyfikację rajdu i w niedzielę Lubiak z Wisławskim jechali już spokojnie, mając jeden główny cel – osiągnięcie mety. Trzecie miejsce gwarantowało im bowiem taką samą pozycję w końcowej klasyfikacji mistrzostw, a ewentualny błąd czy pech wykluczający z rajdu mógł dać jeden punkt przewagi atakującemu miejsce na podium Michałowi Sołowowi. „Najważniejsze jest osiągnięcie mety – mówił Maciek Lubiak przed startem do ostatniego OS na Bemowie –Prawdziwe ściganie było w sobotę, na szutrowych odcinkach i tam czułem się bardzo dobrze. Jestem bardzo zadowolony zarówno z tego rajdu jak i z miejsca na podium mistrzostw Polski.”
Od pierwszych startów w tym sezonie mieliśmy świadomość, że musimy nie tylko walczyć o dobre miejsca w poszczególnych rajdach i w klasyfikacji mistrzostw ale także jechać na tyle ostrożnie, żeby nie rozbić auta. – wspominają sezon 2003 kierowca i pilot Castrol Rally Team – Nie stać nas było na nowy samochód czy na odbudowanie rozbitego auta. Na szczęście pech nas omijał, tylko na jednym rajdzie – Śląskim mieliśmy kłopoty, pozostałe udało się przejechać bez awarii i wypadku. Cały czas próbowaliśmy udoskonalić Lancera, stopniowo wprowadzając nowsze części. Na Warszawskim jechaliśmy na nowych oponach i to także przyczyniło się do dobrego wyniku. Może teraz, po udanym sezonie, uda się pozyskać więcej środków i wystartować w przyszłym sezonie takim autem, które pozwoli skutecznie walczyć o zwycięstwa...

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.