mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Luca Rossetti Mistrzem Europy

Luca Rossetti Mistrzem Europy

Włoski kierowca Luca Rosstti wraz z pilotem Matteo Chiarcossim zdobyli po raz trzeci tytuł Rajdowych Mistrzów Europy. Załoga Abartha Grande Punto S2000 przypieczętowała tytuł podczas Rally du Valais w Szwajcarii.

Luca Rossetti Mistrzem Europy
Włoska załoga tytuł ten zdobyła również w roku 2010 i 2008. Rossetti jest pierwszym kierowcą, którzy trzykrotnie sięgnął po tytuł Mistrza Europy. Sezon Włoch rozpoczął od zdobycia maksymalnych punktów w rajdach: 1000 Miglia, Chorwacji, Bułgarii, Portugalii Francji. Dobrze wypadł również w Belgii i podczas Rajdu Polski. Podczas Rajdu Valais pierwszy etap zakończył na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej i zapewnił sobie niezbędną matematyczną ilość punktów do wywalczenia tytułu. Drugiego dnia Rossetti zaatakował i uplasował się na pozycji lidera jednak z powodu problemów technicznych musiał wycofać się.

"Dedykuję to zwycięstwo Szefowi Abartha, Heraldowi Westerowi - oznajmił Luca Rossetti dziennikarzom po przyjeździe do parku serwisowego - który zawsze we mnie wierzył, oraz całej załodze Abartha. Jestem dumny, że wywalczyłem ten tytuł włoskim samochodem. Dla mnie to zaszczyt startować razem z nimi, mam nadzieję, że tym sukcesem im się odwdzięczyłem. Ten sezon nie był łatwy, ale dzięki temu zwycięstwo smakuje lepiej. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, a w szczególności firmie Michelin i firmie United Business, która opiekuje się moją karierą sportową " - zakończył nowy potrójny Mistrz Europy.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Abarth
Tematy w artykule: Grande punto s2000 Abarth Luca Rossetti

Podobne wiadomości:

Abarth 500X z mocą 170 KM

Abarth 500X z mocą 170 KM

Aktualności 2015-12-22

Fiat 124 Spider w mocnej wersji Abarth potwierdzony

Fiat 124 Spider w mocnej wersji Abarth...

Aktualności 2015-07-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando