mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Luca Rossetti Mistrzem Europy

Luca Rossetti Mistrzem Europy

Włoski kierowca Luca Rosstti wraz z pilotem Matteo Chiarcossim zdobyli po raz trzeci tytuł Rajdowych Mistrzów Europy. Załoga Abartha Grande Punto S2000 przypieczętowała tytuł podczas Rally du Valais w Szwajcarii.

Luca Rossetti Mistrzem Europy
Włoska załoga tytuł ten zdobyła również w roku 2010 i 2008. Rossetti jest pierwszym kierowcą, którzy trzykrotnie sięgnął po tytuł Mistrza Europy. Sezon Włoch rozpoczął od zdobycia maksymalnych punktów w rajdach: 1000 Miglia, Chorwacji, Bułgarii, Portugalii Francji. Dobrze wypadł również w Belgii i podczas Rajdu Polski. Podczas Rajdu Valais pierwszy etap zakończył na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej i zapewnił sobie niezbędną matematyczną ilość punktów do wywalczenia tytułu. Drugiego dnia Rossetti zaatakował i uplasował się na pozycji lidera jednak z powodu problemów technicznych musiał wycofać się.

"Dedykuję to zwycięstwo Szefowi Abartha, Heraldowi Westerowi - oznajmił Luca Rossetti dziennikarzom po przyjeździe do parku serwisowego - który zawsze we mnie wierzył, oraz całej załodze Abartha. Jestem dumny, że wywalczyłem ten tytuł włoskim samochodem. Dla mnie to zaszczyt startować razem z nimi, mam nadzieję, że tym sukcesem im się odwdzięczyłem. Ten sezon nie był łatwy, ale dzięki temu zwycięstwo smakuje lepiej. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, a w szczególności firmie Michelin i firmie United Business, która opiekuje się moją karierą sportową " - zakończył nowy potrójny Mistrz Europy.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Abarth
Tematy w artykule: Grande punto s2000 Abarth Luca Rossetti

Podobne wiadomości:

Powrót Fiata 124 Spider?

Powrót Fiata 124 Spider?

Aktualności 2014-12-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche 911 GT2 RS - nowy rekord na Nurburgring
Porsche 911 GT2 RS - nowy rekord na Nurburgring
Od kilku dni na torze Nuburgring obowiązuje nowy rekord w kategorii samochodów sportowych dopuszczonych do ruchu. Porsche 911 GT2 RS pokonało "północną pętlę" w czasie 6 minut i 47,3 sekundy.