mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Luca Rossetti: "Pojedziemy na 200%"

Luca Rossetti: "Pojedziemy na 200%"

Specjalnie na zaproszenie Fiat Auto Poland na mazurskie oesy przyjedzie Luca Rossetti wraz ze swoim pilotem Matteo Chiarcossi'm. Załoga wystartuje samochodem Abarth Grande Punto S2000.

Luca Rossetti:
Luca Rossetti to dwukrotni Mistrz Europy z lat 2008 i 2010. Na 68. Rajd Polski przyjeżdża oczywiście po zwycięstwo i cenne punkty w klasyfikacji European Rally Championship. W klasyfikacji generalnej włoska załoga zajmuje drugie miejsce, a do prowadzącego Luci Betti brakuje mu trzech punktów. "Nie będę ukrywać, że postaramy się pojechać na 200 procent. Cel to zdobyć jak najwięcej punktów i wysoko finiszować, bo bez tego tak bliska wizja mistrzostwa zacznie się oddalać. Taktyka? „Pełnym ogniem od startu do mety, ale z głową", bo do końca sezonu nie ma wiele czasu. Poza Rajdem Polski w kalendarzu Mistrzostw Europy zostają nam tylko dwa rajdy."

"Wasz rajd jest po pierwsze trudny i wymagający, po drugie - macie dobrych, doświadczonych i znających te szutry kierowców" - mówi Chiarcossi. "Pamiętam „Polski" sprzed roku. Wtedy zajęliśmy czwarte miejsce w „generalce". Było naprawdę ostro, na początku jechaliśmy w czołówce, ale konkurencja okazała się mocniejsza. Tym razem też nie jedziemy na wakacje, ani na miły weekend nad jeziorem, lecz do ciężkiej pracy" dodał włoski pilot.

W rajdzie również weźmie udział Luca Betki największy rywal Rossetti’ego. Na trasach w Mikołajkach zobaczymy śmietankę kierowców RSMP. Na liście zgłoszeń widnieją nazwiska m.in. Kajetanowicz, Sołowow, Kuchar, Kuzaj. Na szutrowych trasach pojawi się również Krzysztof Hołowczyc.

64. Rajd Polski rozpoczyna się w ten piątek i potrwa do niedzieli.

Podobne wiadomości:

Skoda powraca na mazurskie szutry

Skoda powraca na mazurskie szutry

Aktualności 2016-06-30

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech