mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Luca Rossetti: "Pojedziemy na 200%"

Luca Rossetti: "Pojedziemy na 200%"

Specjalnie na zaproszenie Fiat Auto Poland na mazurskie oesy przyjedzie Luca Rossetti wraz ze swoim pilotem Matteo Chiarcossi'm. Załoga wystartuje samochodem Abarth Grande Punto S2000.

Luca Rossetti:
Luca Rossetti to dwukrotni Mistrz Europy z lat 2008 i 2010. Na 68. Rajd Polski przyjeżdża oczywiście po zwycięstwo i cenne punkty w klasyfikacji European Rally Championship. W klasyfikacji generalnej włoska załoga zajmuje drugie miejsce, a do prowadzącego Luci Betti brakuje mu trzech punktów. "Nie będę ukrywać, że postaramy się pojechać na 200 procent. Cel to zdobyć jak najwięcej punktów i wysoko finiszować, bo bez tego tak bliska wizja mistrzostwa zacznie się oddalać. Taktyka? „Pełnym ogniem od startu do mety, ale z głową", bo do końca sezonu nie ma wiele czasu. Poza Rajdem Polski w kalendarzu Mistrzostw Europy zostają nam tylko dwa rajdy."

"Wasz rajd jest po pierwsze trudny i wymagający, po drugie - macie dobrych, doświadczonych i znających te szutry kierowców" - mówi Chiarcossi. "Pamiętam „Polski" sprzed roku. Wtedy zajęliśmy czwarte miejsce w „generalce". Było naprawdę ostro, na początku jechaliśmy w czołówce, ale konkurencja okazała się mocniejsza. Tym razem też nie jedziemy na wakacje, ani na miły weekend nad jeziorem, lecz do ciężkiej pracy" dodał włoski pilot.

W rajdzie również weźmie udział Luca Betki największy rywal Rossetti’ego. Na trasach w Mikołajkach zobaczymy śmietankę kierowców RSMP. Na liście zgłoszeń widnieją nazwiska m.in. Kajetanowicz, Sołowow, Kuchar, Kuzaj. Na szutrowych trasach pojawi się również Krzysztof Hołowczyc.

64. Rajd Polski rozpoczyna się w ten piątek i potrwa do niedzieli.

Podobne wiadomości:

Skoda powraca na mazurskie szutry

Skoda powraca na mazurskie szutry

Aktualności 2016-06-30

3,2,1... startuje Rajd Polski!

3,2,1... startuje Rajd Polski!

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.