mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ludzi nie naprawia się tak łatwo...

Ludzi nie naprawia się tak łatwo...

Do 30 sierpnia 2009 r. potrwa akcja pomocy ofiarom wypadków drogowych zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego "Droga i Bezpieczeństwo". Jej celem jest zebranie środków finansowych na pomoc ofiarom wypadków, które czeka długie i kosztowne leczenie oraz rehabilitacja.

Ludzi nie naprawia się tak łatwo...
Każdego roku na polskich drogach zdarza się ok. 50.000 wypadków drogowych, w których ginie kilka tysięcy osób, a ponad 60.000 osób zostaje rannych. Znajdujemy się w niechlubnej czołówce krajów Unii Europejskiej – w minionym 2008 roku na naszych drogach zginęło 5.437 osób, a o wiele więcej osób zostało rannych. To daje nam drugie miejsce w Unii pod względem liczby śmiertelnych ofiar wypadków samochodowych.

- Na co dzień nie uzmysławiany sobie wysokiego prawdopodobieństwa, że wypadek drogowy i jego konsekwencje dotyczą każdego z nas. Możemy w jednej sekundzie znaleźć się w nieodwracalnej dla naszego zdrowia i życia sytuacji i często nie z naszej winy – zauważa Ryszard Fonżychowski, prezes Stowarzyszenia "Droga i Bezpieczeństwo".

Wypadek to dopiero początek koszmaru. Jego ofiary czeka długie i kosztowne leczenie, rehabilitacje, a także potrzebują one oraz ich rodziny profesjonalnej pomocy psychologów. Ludzi nie naprawia się tak łatwo, jak złamane barierki czy stłuczone światła -  rany goją się bardzo długo. Nie możemy cofnąć czasu, ale możemy pomóc ofiarom wypadków drogowych, które chcą powrócić do normalnego życia. Dlatego właśnie ruszyła akcja Stowarzyszenia "Droga i Bezpieczeństwo".

- Nikt nie pragnie w sytuacji krytycznej pozostawać bez zainteresowania i pomocy innych. Wystarczy uruchomić wyobraźnię, aby postawić się w roli poszkodowanego, zastanowić się przez chwilę nad ogromem kosztów związanych z ratowaniem zdrowia, nad ograniczeniami w realizacji naszych życiowych planów itd – stwierdza Ryszard Fonżychowski.

Organizatorzy akcji mają nadzieję nie tylko na zebranie funduszy na pomoc ludziom poszkodowanym w wypadkach. Celem akcji jest także uświadomienie społeczeństwa, uwrażliwienie go na smutny fakt, że wypadek to nie tylko skasowany samochód – jego konsekwencje długo dają o sobie znać i to bardzo boleśnie. Każdy wypadek ma wpływ na życie ludzi, każdy wypadek je zmienia, niekiedy tragicznie.

Aby pomóc wystarczy wysłać SMS o treści POMOC pod numer 72 152 i zapalić swoje światełko na stronie akcji www.pomagamyrazem.pl.

Podobne wiadomości:

Tragiczny bilans wakacyjnych weekendów!

auto motor i sport 0000-00-00

Ubezpieczenia na wakacje

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.