mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Luksus z ostrowskich zakładów Delphi

Luksus z ostrowskich zakładów Delphi

W zakładach Delphi Thermal Systems w Ostrowie Wielkopolskim będzie produkowana czterostrefowa klimatyzacja do nowego luksusowego SUVa Audi Q7. Zakład dostarcza już swoje produkty do takich producentów, jak: Opel (Meriva i nowa Astra), VW (Tuareg i T5), Porsche (Cayenne), Renault (nowa Laguna i Vel Satis), Saab 95, Daewoo ( Lanos, Matiz). We współpracy z Delphi Diavia, zakład dostarcza także skraplacze do modeli Lamborghini, Ferrari i Maserati.

Luksus z ostrowskich zakładów Delphi

Czterostrefowa klimatyzacja jest w Audi Q7 dodatkiem opcjonalnym. Delphi produkuje w także dla tego modelu automatyczną klimatyzację dwustrefową - dla kierowcy i pasażera. Unikalny system, zaprojektowany wspólnie przez Delphi i Audi i produkowany w ostrowskich zakładach Delphi, oparty jest na oddzielnych przednich i tylnych modułach ogrzewania, wentylacji i chłodzenia (HVAC) z niezależnym sterowaniem dla każdej strefy.

Firma Delphi zainwestowała znaczne środki w wyposażenie ostrowskiej fabryki w najnowsze technologie, w tym nowoczesny system produkcji wymienników ciepła. Inwestycje te pozwalają na sprzedaż wyrobów z Ostrowa w całej Europie. W tej chwili w fabryce zatrudnionych jest 700 pracowników.

Zakład w Ostrowie nie tylko produkuje, ale również bardzo aktywnie uczestniczy w rozwoju wymienników ciepła. Posiada silną, ponad 60-osobowa grupę inżynierów i pracowników technicznych, których zadaniem jest projektowanie, badanie i zatwierdzanie wyrobów. "Można powiedzieć, że "Ostrowski Inżyniering" jest swoistym centrum technicznym dla chłodnic, grzejników i skraplaczy. Rozwój ten jest możliwy także dzięki prototypowni, narzędziowni oraz laboratorium badawczemu zlokalizowanym na terenie zakładu. W ostatnich trzech latach dokonano 25 zgłoszeń patentowych na specyficzne rozwiązania technologiczno-konstrukcyjne. Na niektóre z nich uzyskaliśmy już ochronę na całym świecie. W większości są to rozwiązania już stosowane w produkcji, a w jednym przypadku jest to unikalne rozwiązanie wyprzedzające konkurentów Delphi na całym świecie"  - dodaje Agnieszka Przymusińska, rzeczniczka Delphi w Polsce.


Zakład Delphi w Ostrowie Wielkopolskim, należący do dywizji Thermal, powstał w roku 1996 po przejęciu Zakładów Sprzętu Mechanicznego, największego w Polsce wytwórcy chłodnic i nagrzewnic samochodowych. Fabryka oferuje szeroki asortyment wymienników ciepła (chłodnic, grzejników oraz skraplaczy), modułów grzewczo-klimatyzacyjnych, modułów chłodzących silnik oraz odwadniacz akumulacyjny. Wymienniki ciepła produkowane są w dwóch technologiach: technologii NOCOLOK czyli spiekania aluminium w kontrolowanej atmosferze i temperaturze (pierwszy taki proces w Polsce) i technologii mechanicznego rozpęczania rurek.

Moduły grzewczo-klimatyzacyjne (HVAC) oraz moduly chłodzące silnik (CRFM) montowane są na nowoczesnych liniach, a część plastikowych elementów modułów jest wtryskiwana w zakładzie.
 
Przeczytaj także:

Co z Delphi w Polsce? (2006-07-13)

Delphi Krosno dla Audi (2006-07-05)


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe - podpisano umowę

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe -...

Polskie drogi 2016-04-14

Komentuj:

~Mariusz 2007-01-17

Do specjalisty: To specyfika środowiskowej nomenklatury - w slangu pracowników Delphi nazywa się to "spiekaniem" dla odróżnienia od innego procesu lutowania, również tam stosowanego. Mylące - przyznaję...

~specjalista 2007-01-17

...technologii NOCOLOK czyli spiekania aluminium w kontrolowanej atmosferze i temperaturze... Ciekawy proces!!!! Napewno jedyny w Polsce. Aluminium się lutuje nie spieka. HAHAH

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.