mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Luksusowe też z Niemiec

Luksusowe też z Niemiec

O tym, że nasz rodzimy rynek samochodów używanych zdominowany jest przez auta niemieckiej produkcji nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Świadczą o tym nasze ulice, place przed komisami, giełdy samochodowe czy chociażby statystyki serwisu GEpard. Okazuje się, iż również wśród droższych modeli z tzw. segmentu premium niemieckie auta nie mają sobie równych.

Luksusowe też z Niemiec
Audi, BMW i Mercedes – samochody tych trzech marek bardzo często stanowią obiekt marzeń przeciętnego zjadacza chleba. O ile taka osoba na tzw. „zachodzie” może urzeczywistnić swoje marzenia często bez większych wyrzeczeń i oszczędności liczonych w latach (kilku, czy wręcz kilkunastu), to w naszym kraju już tak kolorowo pod tym względem nie jest. I mimo że sporo zmieniło się w ostatnich latach również i w naszym kraju, czego dowodem jest m.in. większa liczba bardziej luksusowych aut poruszających się po naszych drogach, to jednak wciąż tego przeciętnego zjadacza chleba na taki luksus nie stać i nigdy nie będzie niestety stać.

Cóż więc pozostaje? Żyć tylko marzeniami i pogodzić się z koniecznością posiadania i użytkowania czegoś o dużo niższym poziomie komfortu? Jeśli akurat ten czynnik jest dla nas decydujący przy wyborze samochodu, to może warto rozglądnąć się właśnie na rynku wtórnym. Zapewne najnowszych rozwiązań w zakresie komfortu, jakie moglibyśmy znaleźć w nowych generacjach tych samych modeli, tam nie zastaniemy, ale za rozsądną cenę i tak dostaniemy dużo więcej niż w modelach, którym do miana premium sporo brakuje.

Jak pokazują statystyki serwisu GEpard wśród najbardziej luksusowych modeli dominują trzy niemieckie marki – Audi, Mercedes i BMW (w takiej właśnie kolejności). Najbardziej popularne w październiku były modele z klasy średniej, następnie średniej wyższej  i dopiero później wyższej. Jedynym przedstawicielem nie-niemieckiej produkcji w czołowej dziesiątce było Volvo V40.

Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele z segmentu premium w październiku 2008

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Audi A4

Mercedes klasa C

BMW seria 3

Audi A6

Mercedes klasa E

BMW seria 5

Audi A3

Audi A8

Volvo V40

Mercedes klasa S

Top 10 Serwisu GEpard – najczęściej oglądane modele samochodów używanych w październiku 2008 

1

Volkswagen Passat

bz

2

Ford Focus

bz

3

Audi A4

+ 1

4

Opel Astra

+ 1

5

Opel Vectra

- 2

6

Opel Corsa

+ 3

7

Ford Mondeo

- 1

8

Volkswagen Golf IV

- 1

9

Renault Megane

- 1

10

Opel Astra II

bz

 

Tematy w artykule: raporty

Podobne wiadomości:

Kupujemy coraz mniej diesli

Kupujemy coraz mniej diesli

Aktualności 2016-04-19

Sprzedawcy aut używanych bardziej uczciwi

Sprzedawcy aut używanych bardziej uczciwi

Aktualności 2016-02-04

Komentuj:

~LOLunio 2009-01-15

Jednak marzenia się spełniają. Wszyscy z zachwytem ciągną powypadkowe,popowodziowe z przekręconymi licznikami "limuzyny" w słusznym wieku. Nie wiem czy Audi a4 ,bmw 3 czy merca klasy C można uznać za limuzyny skoro tego jeździ pełno po ulicach. Nie widzę w tym żadnego luksusu i poczucia zwiększonej wartości i dumy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.