mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN: 1000 ciężarówek do Rosji

MAN: 1000 ciężarówek do Rosji

1000 ciężarówek dużego kalibru serii TGA dostarczy niemiecki MAN do rosyjskiego konsorcjum spedycyjnego JSC TransKreditBank. Pojazdy zostaną wyprodukowane w halach montażowych MAN pod Krakowem.

MAN: 1000 ciężarówek do Rosji
MAN dostarczy 800 sztuk pojazdów TGA 18.390 i TGA 18.480 4x2 BLS z kabiną LX i 200 egzemplarzy wyposażonych w kabinę XLX. Większość pojazdów zasili w pierwszej linii flotę przeznaczoną do transportu międzynarodowego. Mniejsza ich część wykorzystana zostanie także w transporcie krajowym.

Aktualne zamówienie konsorcjum JSC TransKreditBank – grupującego w swoich szeregach największe firmy spedycyjne w Rosji – jest według MAN wyrazem na to, iż rynek pojazdów użytkowych w Europie Wschodniej cały czas szybko się rozwija.

Zaspokojenie potrzeb krajów leżących na wschód od granic Unii Europejskiej, a więc Rosji, Ukrainy i Białorusi wymusiło na niemieckim producencie powiększenie mocy produkcyjnych. Między innymi w tym celu MAN wybudował nową montażownię w Niepołomicach pod Krakowem. Tam też od połowy 2007 roku rozpocznie się produkcja ciężarówek o najwyższej specyfikacji dmc.

Czytaj także:

Nowe ciężarówki MAN 2007-04-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.