mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN: 1000 ciężarówek do Rosji

MAN: 1000 ciężarówek do Rosji

1000 ciężarówek dużego kalibru serii TGA dostarczy niemiecki MAN do rosyjskiego konsorcjum spedycyjnego JSC TransKreditBank. Pojazdy zostaną wyprodukowane w halach montażowych MAN pod Krakowem.

MAN: 1000 ciężarówek do Rosji
MAN dostarczy 800 sztuk pojazdów TGA 18.390 i TGA 18.480 4x2 BLS z kabiną LX i 200 egzemplarzy wyposażonych w kabinę XLX. Większość pojazdów zasili w pierwszej linii flotę przeznaczoną do transportu międzynarodowego. Mniejsza ich część wykorzystana zostanie także w transporcie krajowym.

Aktualne zamówienie konsorcjum JSC TransKreditBank – grupującego w swoich szeregach największe firmy spedycyjne w Rosji – jest według MAN wyrazem na to, iż rynek pojazdów użytkowych w Europie Wschodniej cały czas szybko się rozwija.

Zaspokojenie potrzeb krajów leżących na wschód od granic Unii Europejskiej, a więc Rosji, Ukrainy i Białorusi wymusiło na niemieckim producencie powiększenie mocy produkcyjnych. Między innymi w tym celu MAN wybudował nową montażownię w Niepołomicach pod Krakowem. Tam też od połowy 2007 roku rozpocznie się produkcja ciężarówek o najwyższej specyfikacji dmc.

Czytaj także:

Nowe ciężarówki MAN 2007-04-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross