Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN: 1000 ciężarówek do Rosji

MAN: 1000 ciężarówek do Rosji

1000 ciężarówek dużego kalibru serii TGA dostarczy niemiecki MAN do rosyjskiego konsorcjum spedycyjnego JSC TransKreditBank. Pojazdy zostaną wyprodukowane w halach montażowych MAN pod Krakowem.

MAN: 1000 ciężarówek do Rosji
MAN dostarczy 800 sztuk pojazdów TGA 18.390 i TGA 18.480 4x2 BLS z kabiną LX i 200 egzemplarzy wyposażonych w kabinę XLX. Większość pojazdów zasili w pierwszej linii flotę przeznaczoną do transportu międzynarodowego. Mniejsza ich część wykorzystana zostanie także w transporcie krajowym.

Aktualne zamówienie konsorcjum JSC TransKreditBank – grupującego w swoich szeregach największe firmy spedycyjne w Rosji – jest według MAN wyrazem na to, iż rynek pojazdów użytkowych w Europie Wschodniej cały czas szybko się rozwija.

Zaspokojenie potrzeb krajów leżących na wschód od granic Unii Europejskiej, a więc Rosji, Ukrainy i Białorusi wymusiło na niemieckim producencie powiększenie mocy produkcyjnych. Między innymi w tym celu MAN wybudował nową montażownię w Niepołomicach pod Krakowem. Tam też od połowy 2007 roku rozpocznie się produkcja ciężarówek o najwyższej specyfikacji dmc.

Czytaj także:

Nowe ciężarówki MAN 2007-04-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Twórca DSG pozywa koncern VW
Twórca DSG pozywa koncern VW
Szefostwo koncernu Volkswagen nie ma łatwego życia przez ostatni rok. Cały czas ciągnie się afera Dieselgate, a do listy problemów dołączył były szef marki Bentley i Bugatti, który pozwał niemieckiego producenta do sadu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj