mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN: 400 autobusów dla Abu Dhabi

MAN: 400 autobusów dla Abu Dhabi

Departament transportu z Abu Dhabi zamówił potężną partię miejskich i międzymiastowych autobusów MAN. Zlecenie, sięgające setek milionów euro obejmuje łącznie 400 niskopodłogowych autobusów.

MAN: 400 autobusów dla Abu Dhabi

Zamówienie obejmuje 250 niskopodłogowych autobusów miejskich MAN Lion’s City oraz 150 międzymiastowych, 13 metrowych, dwuosiowych MAN Lion’s Regio. Dostawy rozpoczną się jeszcze w kwietniu 2009. Wszystkie pojazdy wyposażone będą w wysoko wydajną klimatyzacją oraz w silniki MAN D20 Common Rail, z bezobsługowym i niewymagającym stosowania dodatków systemem oczyszczania spalin MAN PURE DIESEL®.

Departament Transportu Abu Dhabi był zachwycony, mającą miejsce w Dubaju, prezentacją prototypowych pojazdów, ich technologią i wzornictwem.

- Firma MAN, to dla nas niezawodny i innowacyjny partner w realizacji naszego szeroko zakrojonego projektu z zakresu transportu publicznego - powiedział Saeed Mohammed Al-Hameli, dyrektor Biura Transportu Zbiorowego w Departamencie Transportu.

Władze Abu Dhabi zakładają, iż na koniec 2010 roku w ich aglomeracji liczba mieszkańców wyniesie 1,5 miliona, a w roku 2030 będzie ich ok 3,5 miliona. W ramach nowego, jednego z najnowocześniejszych na świecie systemów autobusowych, działają: kierowane komputerowo systemy informacyjne oraz centra kontroli, 37 nowych pętli autobusowych, 6 dużych dworców oraz w pełni klimatyzowane przystanki. Projekt obejmuje również wyznaczenie kilku oddzielnych pasów ruchu w centrum miasta w celu usprawnienia ruchu i rozładowania korków.

- To duże zlecenie, od naszego wymagającego klienta jest istotnym potwierdzeniem uznawanych na całym świecie naszych wysokich kompetencji technicznych oraz niezawodności naszych silników i autobusów – skomentował zamówienie Peter Erichreineke, członek zarządu Grupy MAN Nutzfahrzeuge, odpowiedzialny za marketing, sprzedaż i serwis.

Rynek Środkowego Wschodu jest dla MAN Nutzfahrzeuge istotnym filarem w międzynarodowej strategii wzrostu w sektorze autobusowym. Po tym jak w roku 2006 jako pierwsze dostarczone zostały autobusy dla Kataru i zakończeniu w roku 2007 realizacji pierwszego dużego zamówienia dla Dubaju, zamówienie Abu Dhabi jest kolejnym kamieniem milowym w zdobywaniu tego rynku.


Podobne wiadomości:

GreenGT – elektryczny ścigant!

auto motor i sport 0000-00-00

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.