mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN Lion’s City z Polski na lotnisko w Monachium

MAN Lion’s City z Polski na lotnisko w Monachium

Na monachijskim lotnisku im. Franza Josefa Straußa firma MAN Truck & Bus uroczyście przekazała spółce AeroGround Flughafen München GmbH 19 przegubowych i 8 pojedynczych, niskopodłogowych autobusów MAN Lion’s City, przeznaczonych do transferu pasażerów na terenie lotniska. Pozostałych 19 autobusów pojedynczych zostanie dostarczonych do roku 2014. Wszystkie autobusy są produkowane w fabrykach MAN Bus w Starachowicach oraz Poznaniu.

MAN Lion’s City z Polski na lotnisko w Monachium
- Wnętrze nowych autobusów wykończono przy zastosowaniu wygodnej w utrzymaniu stali szlachetnej. Zaprojektowano je w sposób zapewniający optymalną liczbę miejsc stojących, aby umożliwić przewóz jak największej liczby pasażerów. Zainstalowane we wszystkich pojazdach systemy klimatyzacji o dużej wydajności gwarantują pasażerom, niezależnie od pory roku, duży komfort jazdy. Wyposażenie pojazdów w funkcję przyklęku ułatwia wsiadanie i wysiadanie z autobusu. Efektywne silniki wysokoprężne MAN Common-Rail o mocy 235 kW (320 KM) spełniają wymagania rygorystycznej normy emisyjnej EEV.  Czterobiegowa automatyczna skrzynia biegów Voith z systemem sterowania Sensotop i z wbudowanym retarderem odpowiada za przekazywanie mocy na osie napędowe – informuje producent.

Heinz-Jürgen Löw, członek zarządu odpowiedzialny za Sprzedaż, Serwis i Marketing w spółce MAN Truck & Bus AG, przekazując kluczyki do nowych pojazdów powiedział:  - Jesteśmy dumni, że lotnisko w Monachium wybrało autobusy firmy MAN. Dla wiodącego międzynarodowego producenta pojazdów użytkowych z główną siedzibą w Monachium autobusy kursujące po pasach startowych tutejszego lotniska są najlepszą wizytówką.
Tematy w artykule: autobusy MAN Lion?s City G

Podobne wiadomości:

Łotwa kolejnym ważnym rynkiem dla Solarisa

Łotwa kolejnym ważnym rynkiem dla Solarisa

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Autobusy szkolne są w tragicznym stanie

Aktualności 2016-11-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.