mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN: Niepołomice ruszają

MAN: Niepołomice ruszają

Dziś (20.06.) ruszyły pracę pod budowę nowej fabryki i montażowni firmy MAN w Niepołomicach koło Krakowa. Od połowy 2007 roku mury nowej fabryki opuszczać będą ciężarówki serii TGA Worldwide i TGA.

MAN: Niepołomice ruszają
Inwestycja w Niepołomicach jest już trzecią tego typu w Polsce dokonaną przez firmę MAN. Koszt całkowitej budowy nowego zakładu wyniesie około 90 milionów euro. Aktualnie w Polsce MAN zatrudnia 2 600 osób. Docelowa produkcja jaką zakłada szefostwo MAN ma wynieść 100 000 pojazdów do 2010 roku. W ubiegłym roku niemiecka firma sprzedała 68 200 ciężarówek.

”Naszym zdaniem bardzo duży potencjał wzrostu mają kraje spoza zachodniej części Europy. W szczególności koncentrujemy się więc na rynkach środkowo-wschodnich Starego Kontynentu. W nowej fabryce chcemy zatrudnić około 650 osób. W pierwszym roku produkcyjnym zamierzamy wyprodukować 15 tys. pojazdów, które trafią m.in. do Rosji i innych państw Europy środkowo-wschodniej. Część z nich eksportowana będzie też do Afryki Południowej. Komponenty, takie jak silniki, osie i kabiny kierowcy, które zostaną wykorzystane w fabryce pod Krakowem będą pochodzić z zakładów z Niemiec i Austrii“ – powiedział Lars Wrebo, przewodniczący ds. produkcji w MAN Nutzfahrzeuge.

Czytaj także:

Neoman - 707 autobusów w 2005 r. 2006-03-31

MAN rusza do Azji 2005-11-22

Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

Moonblast 2016-08-25

No to ważne aby to w końcu ruszyło porządnie!

~LUGI 2008-03-19

Co do Mana to już słyszałem, zarobki bez rewelacji!!!! Najbardziej to mi się chce śmiać z tych wymagań!!! - absurd !!! ale tylko w Polsce jest tak "ciekawie"!!! a tak tu obiecywano zrobić cud gospodarczy w Niepołomicach dla ludzi!!! Mam jednak pytanie: czy ktoś coś wie o tej firmie Royal Canin??? A co tam słychać??? czy to następny "MAN-iak"???

~Martyna 2008-02-25

Wyzysk! wyzysk! jeszcze raz wyzysk!!! Mamienie oczu pracownikom, o lepszej wizji co do zarobkow i szeroko rozumiany rozwoj hehehe, lecz nie dla pracownika tylko dla firmy kosztem pracownika. Meetengi, na ktorych mowi sie o wydajnosci jaka powinien pracownik spełniac, a rzekomo jest slaba. Słaba wydajnośc, słaba norma, niska płaca równa sie REZYGNACJA Z PRACY!!! Po co pracowac, pot po d....pie spływa, a ONI ciagle mowia, ze norma za niska, wzdajności brak + demagogia i populizm, a poza tym GŁUPICH DO ROBOT BRAK, INTELIGENCJA MA TO W DUUUPIEEE!!!!

~koleś 2008-01-16

ja pracuję u japońców w Wolbromiu i też wykorzystują ludzi

~Tapir 2007-12-10

Dokladnie!!dalbym "jednemu i drugiemu":))) 300euro zarobic i 100 BRUTTO podwyrzki ciekawe co by zrobili.panowie oby do wiosny.BEDZIE CIEKAWIE jak nie bedzie komu tam robic

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
BMW prezentuje Z4 Concept
BMW prezentuje Z4 Concept
Podczas konkursu elegancji w Pebble Beach niemiecki producent odsłonił koncepcyjną wersję nowego roadstera - Z4.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic