mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN, Scania i Volkswagen: Szykuje się alians?

MAN, Scania i Volkswagen: Szykuje się alians?

Według prasowych spekulacji ma powstać nowy alians producentów ciężarówek. Były szef koncernu Volkswagena, Bernd Pischetsrieder podobno opracowuje plan połączenia trzech marek produkujących pojazdy użytkowe: MAN, Scania i Volkswagen Nutzfahrzeuge.

MAN, Scania i Volkswagen: Szykuje się alians?
Jak donosi gazeta „WirtschaftsWoche” (WW) powodem decyzji o podjęciu takich działań przez Pischetsriedera jest ciągle nie wyjaśniona i trwająca zbyt długo próba przejęcia Scanii przez koncern MAN. Po odrzuceniu oferty przez  szwedzkiego producenta, atmosfera wokół dalszych rozmów została na tyle zatruta, że nawet w przypadku udanego połączenia topowi menadżerowie obu firm nie byliby w stanie w swoim środowisku wskazać odpowiedniej osoby do objęcia funkcji prezesa nowopowstałej grupy.

Jednym ze sposobów na rozwiązanie tego problemu może być więc powierzenie tej funkcji komuś z zewnątrz, jednocześnie znającego na tyle specyfikę rozmów i ich stopień zaawansowania, które pozwoliłby mu skutecznie objąć funkcję szefa w ciężarowym aliansie. Kandydatem jest właśnie Bernd Pischetsrieder, który od dłuższego czasu zajmował się w koncernie Volkswagena wypracowaniem wspólnej struktury dla tego ewentualnego konglomeratu producentów.

Według informacji zdobytych przez „WW” w ubiegłym tygodniu doszło do serii spotkań pomiędzy ciałami opiniodawczymi trzech firm na których dyskutowano o różnych wariantach połączenia. Pod koniec stycznia br. szef MAN, Hakan Samuelsson został jednak zmuszony przez radę nadzorczą Volkswagena do wycofania oferty złożonej na ręce zarządców Scanii i tym samym do wycofania się planu łączeniowego. Volkswagen jako jeden z głównych akcjonariuszy MAN i Scanii chce bowiem koniecznie do tych planów włączyć również swój oddział zajmujący się budową aut użytkowych.

Czytaj także:

Investor naciska na Scanię 2007-02-08

Nie będzie wyższej oferty dla Scanii 2006-12-29

Scania składa kontrofertę MAN 2006-12-01

Scania ponownie odrzuca ofertę MAN-a 2006-11-27

Podobne wiadomości:

Scania ponownie odrzuca ofertę MAN-a

Scania ponownie odrzuca ofertę MAN-a

Aktualności 2006-11-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando