mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > MAN, Scania i Volkswagen: Szykuje się alians?

MAN, Scania i Volkswagen: Szykuje się alians?

Według prasowych spekulacji ma powstać nowy alians producentów ciężarówek. Były szef koncernu Volkswagena, Bernd Pischetsrieder podobno opracowuje plan połączenia trzech marek produkujących pojazdy użytkowe: MAN, Scania i Volkswagen Nutzfahrzeuge.

MAN, Scania i Volkswagen: Szykuje się alians?
Jak donosi gazeta „WirtschaftsWoche” (WW) powodem decyzji o podjęciu takich działań przez Pischetsriedera jest ciągle nie wyjaśniona i trwająca zbyt długo próba przejęcia Scanii przez koncern MAN. Po odrzuceniu oferty przez  szwedzkiego producenta, atmosfera wokół dalszych rozmów została na tyle zatruta, że nawet w przypadku udanego połączenia topowi menadżerowie obu firm nie byliby w stanie w swoim środowisku wskazać odpowiedniej osoby do objęcia funkcji prezesa nowopowstałej grupy.

Jednym ze sposobów na rozwiązanie tego problemu może być więc powierzenie tej funkcji komuś z zewnątrz, jednocześnie znającego na tyle specyfikę rozmów i ich stopień zaawansowania, które pozwoliłby mu skutecznie objąć funkcję szefa w ciężarowym aliansie. Kandydatem jest właśnie Bernd Pischetsrieder, który od dłuższego czasu zajmował się w koncernie Volkswagena wypracowaniem wspólnej struktury dla tego ewentualnego konglomeratu producentów.

Według informacji zdobytych przez „WW” w ubiegłym tygodniu doszło do serii spotkań pomiędzy ciałami opiniodawczymi trzech firm na których dyskutowano o różnych wariantach połączenia. Pod koniec stycznia br. szef MAN, Hakan Samuelsson został jednak zmuszony przez radę nadzorczą Volkswagena do wycofania oferty złożonej na ręce zarządców Scanii i tym samym do wycofania się planu łączeniowego. Volkswagen jako jeden z głównych akcjonariuszy MAN i Scanii chce bowiem koniecznie do tych planów włączyć również swój oddział zajmujący się budową aut użytkowych.

Czytaj także:

Investor naciska na Scanię 2007-02-08

Nie będzie wyższej oferty dla Scanii 2006-12-29

Scania składa kontrofertę MAN 2006-12-01

Scania ponownie odrzuca ofertę MAN-a 2006-11-27

Podobne wiadomości:

Scania ponownie odrzuca ofertę MAN-a

Scania ponownie odrzuca ofertę MAN-a

Aktualności 2006-11-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.